Під час нічної атаки росіяни знищили 60 тисяч тонн зерна в порту Чорноморська
У ніч проти 19 липня російські окупанти атакували ракетами та дронами порт міста Чорноморськ в Одеській області. Внаслідок цього знищено 60 тисяч тонн зерна.
Про це повідомив міністр аграрної політики Микола Сольський.
“За оцінками спеціалістів, для повноцінного відновлення об’єктів, що постраждали цієї ночі, знадобиться не менш як рік. У порту Чорноморська також були знищені 60 тисяч тонн зерна, яке мало бути завантажене на великотоннажне судно і відправлене зерновим коридором ще 60 днів тому”, – йдеться в повідомленні.
Відомство також повідомило, що через атаки російських терористичних військ була виведена з роботи значна частина зернової експортної інфраструктури порту Чорноморськ. За оцінками спеціалістів, повноцінне відновлення зруйнованих та пошкоджених обʼєктів займе понад рік.
Сольський уточнив, що найбільше постраждала зернова інфраструктура міжнародних та українських трейдерів і перевізників Kernel, Viterra, CMA CGM Group. Урядовець вважає, що якщо Україна не зможе експортувати продовольство, то населення найбідніших країн опиниться на межі виживання, а світова економіка сильно постраждає.
“Зросте ціна на збіжжя, і не всі країни зможуть дозволити собі купувати сільськогосподарську продукцію, а значить ціна значно зросте на продукти харчування: борошно, крупи, мʼясо”, – резюмував міністр аграрної політики.
Тим часом міністерство оборони РФ, як пише російське видання “РИА Новости”, заявило, що з опівночі 20 липня вважатиме всі судна, які рухатимуться в акваторії Чорного моря в напрямку українських портів, потенційними перевізниками вантажів військового призначення.
Нагадаємо, Росія 4 липня заявила, що “не бачить підстав” для продовження “зернової угоди”, проте готова зробити це в обмін на послаблення антиросійських санкцій. Першим пунктом вимог є під’єднання до SWIFT “Россельхозбанка”. Також росіяни вимагали послабити санкції проти російського продовольства, добрив та сільгосптехніки.
Зі свого боку Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй Антоніу Гутерріш у листі запропонував президенту Росії шляхи подальшого сприяння російському експорту продовольства та добрив і забезпечення безперебійного постачання українського зерна через Чорне море.
16 липня з Одеського порту вийшло останнє судно з продовольством у межах Чорноморської зернової ініціативи, термін якої сплив 17 липня.
Читайте також: Ракети, мародерство і шантаж: як Росія генерує продовольчу кризу у світі для продовження агресії