Під час етапування в Криму знепритомніла журналістка Ірина Данилович. Через знущання вона збирається оголосити голодування

Дата: 21 Березня 2023
A+ A- Підписатися

Громадянська журналістка Ірина Данилович знепритомніла під час перевезення її до незаконного “Феодосійського міського суду”, щоб вона завершила ознайомлення з матеріалами кримінальної справи.

Про це виданню ZMINA повідомив батько ув’язненої журналістки Броніслав Данилович

Ірина Данилович

За його словами, стан здоров’я Ірини Данилович продовжує погіршуватись і вона просила перенести дату ознайомлення, бо часто втрачає координацію та близька до непритомності. Незважаючи на це, в СІЗО оформили документи, що вона не має медичних перешкод для етапування.

Це пов’язане з бажанням “суду” сьогодні закінчити процес ознайомлення з матеріалами справи, щоб швидше передати їх до “суду” апеляційної інстанції.

Відомо, що під час етапування журналістка щонайменше один раз втрачала свідомість.

За тиждень до цього відбувся медичний огляд Ірини Данилович, якого вона через гострий отит потребує з кінця минулого року.

Як повідомив батько, огляд мав демонстративно-формальний характер і не сприяв формулюванню діагнозу. Допущена адміністрацією СІЗО лікарка-отоларингологиня заявила, що журналістку треба було відправити до психіатра, а не до лора. Вона так і не зробила жодного медичного висновку про характер захворювання та методи лікування.

Броніслав Данилович

З огляду на небезпечний для життя характер запалення захист журналістки планує скерувати повідомлення про злочин щодо лікарки за ст. 124 Кримінального кодексу РФ (ненадання допомоги хворому без поважних причин).

Крім того, близькі журналістки вимагають допустити відповідального та компетентного лікаря, який здійснить обстеження в присутності адвоката, адже наявність захисника дозволить гарантувати, що допомогу журналістці нададуть у повному обсязі, а не формально.

Аналогічну заяву про злочин сторона захисту подасть на лікаря швидкої допомоги, який відмовив у належній допомозі підсудній, коли їй стало зле під час судових дебатів. Документально він це оформив як добровільну відмову Данилович від госпіталізації, проте жодних документів за підписом журналістки про добровільну відмову від лікування в матеріалах справи немає.

Якщо цей факт отримає належну правову оцінку, це стане ще одним доказом того, що Ірина Данилович була позбавлена можливості захищати себе в суді першої інстанції через погане самопочуття.

Сама журналістка повідомила, що на знак протесту проти знущань з неї збирається оголосити сухе голодування.

Нагадаємо, Ірина Данилович – медсестра та громадянська активістка з Феодосії, співпрацювала з виданням “INжир media” та правозахисним проєктом “Кримський процес”. Жінка захищала інтереси медпрацівників на півострові: увійшла до незалежної профспілки, багато писала про порушення їхніх прав, наприклад про недоплати за роботу з ковідними пацієнтами.

Співробітники ФСБ викрали Ірину Данилович 29 квітня і до 7 травня утримували в підвалі ФСБ без жодного статусу та адвокатської допомоги. Її допитували на поліграфі, чинили психологічний тиск: обіцяли вивезти в ліс, до Маріуполя і годували один раз на день. Про це також вона заявляла в незаконному “суді” у Феодосії.

Згодом у сумці Данилович, яку в неї вилучили, “знайшли” вибухівку. 7 травня так званий “Київський райсуд” Сімферополя обрав їй запобіжний захід у вигляді взяття під варту строком на два місяці.

Наприкінці липня журналістка змогла передати, що в Сімферопольському СІЗО на неї продовжують чинити тиск співробітники ФСБ. Зокрема, їй завдали тілесних ушкоджень під час етапування до суду.

5 липня “суддя” Ольга Кузнецова продовжила термін утримання журналістки під вартою на два місяці, проігнорувавши те, що затримання Данилович відбулося на тиждень раніше за офіційно оформлені документи.

На засіданні 7 листопада сторона захисту заявила клопотання про виклик до “суду” для допиту як свідків 16 осіб, зокрема співробітників ФСБ, що були причетні до викрадення журналістки, її незаконного утримання протягом тижня в підвалі ФСБ та фальсифікації кримінальної справи. Незаконне формування відмовило у всіх клопотаннях, окрім виклику одного свідка захисту – Сулеймана Кадирова, який не володіє інформацією по суті обвинувачення, а може дати лише характеризувальні свідчення.

Попри обурення міжнародної правозахисної спільноти 28 грудня російський окупаційний суд Криму відправив Данилович за ґрати на сім років.

28 грудня 2022 року так званий “Феодосійський міський суд” оголосив вирок громадянській журналістці Ірині Данилович. За нібито “зберігання вибухових речовин” її засудили до семи років позбавлення волі й 50 тисяч рублів штрафу.

Пояснення правозахисників щодо того, як ФСБ та “суд” сфальшували кримінальну справу громадянської журналістки, читайте тут.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter