Першою стипендіаткою програми про Крим університету Альберти в Канаді стала кримська татарка Нара Наріманова

Дата: 03 Листопада 2024
A+ A- Підписатися

Університет у Канаді започаткував програму для науковців, які досліджуватимуть корінні народи, зокрема кримськотатарський. Першою стипендіаткою кримськотатарських студій стала кримська татарка Нара Наріманова.

Про це пише “Суспільне Крим”.

Нара Наріманова. Джерело: “Суспільне Крим”

Дівчина виїхала з окупованого півострова до Києва 2014 року, а в нинішньому році вступила до університету Альберти в Канаді на факультет національних досліджень.

Як розповіла Нара журналістам, вона робитиме дослідження з політики кримськотатарського народу, мови, культури, і загалом – сучасного бачення кримських татар в реаліях українського суспільства.

Ініціатива канадського вишу — перша у світі, докторантур саме з дослідження кримськотатарського корінного народу немає ніде.

До вступу до університету Альберти Наріманова два роки навчалася у Массачусетському університеті в США. Дівчину цікавила тема корінних народів США, але вчилася вона за спеціальністю “політичне адміністрування, політичне керування та адміністрація”. Таку можливість вона отримала завдяки програмі Fulbright.

Однак мрія вивчати тему корінних народів не зникла. Після двох років навчання в магістратурі в США, Нара отримала шанс продовжити навчання на докторантурі. Вона відправила заявку на участь у програмі й отримала стипендію.

Нара Наріманова народилась в Узбекистані в сімʼї депортованих кримських татар. Після повернення на Батьківщину в Крим кримськотатарську в школі не вчила, але для майбутнього фаху обрала рідну мову — вступила в Кримський інженерно-педагогічний університет на факультет кримськотатарської та англійської філології.

У Криму рік викладала кримськотатарську в школі, потім працювала перекладачкою та журналісткою у кримськотатарському виданні. У квітні 2014-го через російську окупацію Криму виїхала з півострова.

В університеті Альберти Нара поки що – єдина стипендіатка кримськотатарських студій. По завершенню докторантури мріє стати викладачкою Альбертського університету на відділенні корінних народів, а після деокупації — приїхати до рідного Криму.

Раніше ZMINA повідомляла про те, що український уряд розпорядився розробити правопис кримськотатарської мови з використанням алфавіту на основі латинської графіки.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter