Перше гей-весілля в Україні: поки що неофіційно
У Києві вперше публічно “одружилася” гей-пара після чотирьох років стосунків. Тимур Левчук та Зорян Кісь побралися 9 квітня 2016 року. І хоч юридично цей шлюб в Україні не визнається, хлопці щасливі, що нарешті разом.
Про це подружжя розповіло на своїх фейсбук-сторінках.
“Перший раз на весіллі, і одразу так. Насправді було дуже мило. Ви сміливі і це було круто!”, – вітає подружжя колега з ВБО “Точка опори” Ліза Кузьменко.
Також у правозахисному колі цей вчинок порівнюють із вчинком Рози Паркс, яка не поступилася місцем білому чоловікові в громадському транспорті, виступаючи проти расизму в середині ХХ століття.
“І хоч шлюб поки що юридично не визнається в Україні, саме з таких подій створюється прецеденти: що є значна частина суспільства, яка поки що вимушена жити в тіні”, – коментує правозахисниця Тетяна Печончик.
За даними громадської організації “Гей-Альянс Україна” (ГАУ) в Україні більше мільйона представників ЛГБТ-спільноти, з них – 47% перебувають у відносинах.
На захист того, що кожний має право на спільне життя, ГАУ нещодавно розпочала соціальну рекламну кампанію. Так на початку квітня у Києві з’явилися білборди з гей-парами.
Білборди з парою молодих людей повідомляють про те, що “Вони мають право на спільне життя разом”, а з чоловіками старшого віку – про те, що “Вони мають право зустріти старість разом”.
Як повідомляють організатори, наприкінці весни з’являться подібні білборди з лесбійськими парами.
“План реалізації стратегії в сфері прав людини на період до 2020 року містить законопроект про цивільні партнерства, який повинен бути розроблений наприкінці 2017 року, в тому числі – і для одностатевих пар. Рано чи пізно це питання буде порушуватися в суспільстві. Адже гомосексуальні пари, як і гетеросексуальні пари, повинні мати рівні права і можливість офіційно оформляти свої відносини”, – коментує Юрій Йорський, програмний директор ГАУ.