Парламентська асамблея ОБСЄ закликала Росію припинити окупацію Криму

Дата: 05 Липня 2016
A+ A- Підписатися

Парламентська асамблея Організації з безпеки і співпраці в Європі прийняла на сесії в Грузії декларацію, в який закликала Росію припинити анексію Криму.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомляє народний депутат Антон Геращенко.

“Тільки що, на парламентській асамблеї ОБСЄ, на форумі, що проходить в Тбілісі, була затверджена “Тбіліська декларація”, частиною якої є жорстка резолюція по Криму, запропонована українською делегацією”, – пише депутат.

За його словами, “за” проголосували представники парламентів понад 50 країн, що входять в ОБСЄ – 122 голоси.

“Проти” – проголосували делегації Російської Федерації та Вірменії – 6 голосів.

Утрималися при голосуванні за засудження російської агресії делегація Казахстану і один з делегатів від Італії – 5 голосів.

“Ця декларація Парламентської асамблеї ОБСЄ буде ще однією цеглинкою в системі економічних і політичних санкцій проти держави – агресора – Російської Федерації”,- зазначив Геращенко.

У тексті декларації наголошується що РФ несе повну відповідальність за порушення прав людини в Автономній Республіці Крим і в місті Севастополі як держава-окупант, що здійснює фактичний контроль над Кримським півостровом.

Також міститься заклик асамблеї до Російської Федерації покласти край агресії проти України і повністю виконувати свої зобов’язання, що випливають із статуту ООН, Гельсінського заключного акту, а також інших норм і принципів міжнародного права.

Крім того, Парламентська асамблея ОБСЄ закликала невідкладно і беззастережно звільнити українських громадян, які були незаконно затримані або ув’язнені за сфабрикованими звинуваченнями de facto влади в окупованому Криму.

Зокрема, заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, кримських активістів Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Олексія Чірнія, активіста громадянського суспільства Олександра Костенка та інших.

Проект резолюції ініціювала член постійної делегації Верховної Ради в Парламентській асамблеї ОБСЄ, народний депутат Наталія Агафонова.

Як відомо, 3 липня політичний комітет ПА ОБСЄ ухвалив резолюцію про проведення миротворчої операції в Україні.

Депутати підтримали поправки про посилення контролю за кордонами, про доступ міжнародних місій до всіх об’єктів на Донбасі, Криму і Севастополі та про заклик до країн-учасниць продовжувати економічні та політичні санкції проти Росії до виконання міжнародних вимог та до закінчення незаконної окупації Криму.

“Вдалося відстояти положення із закликом до проведення міжнародних миротворчих операцій в Україні, всі правильні редакції по малазійському Боїнгу, статусу Криму та повазі до територіальної цілісності”, – додав депутат.

Російська делегація в Парламентській асамблеї ОБСЄ назвала резолюцію по Криму “необ’єктивною і заангажованою”.

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: