Парламентська ТСК передавала слідчим дані про знущання з бійців у 211 бригаді ще до розголосу в медіа

Дата: 17 Грудня 2024
A+ A- Підписатися

Тимчасова слідча комісія Верховної Ради з питань розслідування можливих фактів правопорушень у війську передавала до відповідних органів дані про знущання з військовослужбовців і здирництва у 211 понтонно-мостовій бригаді Сил підтримки ЗСУ ще до розголосу в медіа. 

Про це розповіла заступниця голови ТСК, позафракційна народна депутатка Юлія Яцик “Українській правді”. 

Рапорт, що передавали детективам до розголосу в медіа

Члени комісії отримали матеріали щодо вимагання грошей і знущання з військових 10 вересня поточного року, але власне розслідування не проводили, бо невдовзі спливав термін повноважень ТСК. 

Натомість матеріали передали представнику ДБР, каже Яцик. Серед цих документів був рапорт помічника командира з правової роботи – начальника юридичної служби бригади Валентина Бартиша. У ньому йшлось, що військовий повідомляв про всі факти правопорушень у 211 понтонно-мостовій бригаді командувачу Сил підтримки генерал-майору Дмитру Герезі

“Ми точно передавали інформацію щодо ситуації у 211 бригаді одному з представників ДБР, щоб вони почали розслідування. Було зрозуміло, що недостатньо перевірок Військової служби правопорядку, бо ми побачили факти, які свідчили про вчинення злочину”, – додає нардепка. 

Правоохоронці та представники Міноборони переконують, що не знали про ситуацію у 211 бригаді до того, як про це почали говорити в медіа. У ДБР про це повідомили в офіційному пресрелізі, а в Міноборони таку позицію висловив речник Дмитро Лазуткін

Заяви Яцик ні правоохоронці, ні посадовці міністерства не коментували. 

Нагадаємо, бійці 152 окремої єгерської бригади ЗСУ заявили про погрози та побиття, що дозволяє собі начальник штабу бригади, призначений цьогоріч. 

Понад половину українських чоловіків, як свідчать дослідження, вважають, що небезпека фізичного насильства загрожує їм у закритих чоловічих середовищах, наприклад інтернаті, військовому училищі або армії.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter