ПАРЄ закликала Росію звільнити Романа Сущенка та припинити переслідування кримських журналістів

Дата: 24 Січня 2017
A+ A- Підписатися

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) підтримала резолюцію під назвою “Напади на журналістів та свободу ЗМІ в Європі”, автором проекту якої є український депутат Володимир Ар’єв.

Як повідомляє “Європейська правда”, за документ проголосувало 110  депутатів, 15 голосів – проти, 9 тих, хто утрималися. 

Резолюція закликає російську владу звільнити режисера Олега Сенцова, журналіста Романа Сущенка, арештованого через підозри у “шпигунстві”, а також зняти звинувачення на адресу кримських журналістів, звинувачених у “сепаратизмі” через згадку про незаконну анексію Криму.

Також у резолюції міститься заклик до країн-членкинь Ради Європи ретельно розслідувати випадки насильницької смерті журналістів, окремо виділивши вбивство Павла Шеремета.

Асамблея зазначила, що від січня 2016 року зафіксовано 16 випадків насильницької смерті журналістів на просторі Ради Європи, поіменно відзначивши декількох загиблих. ПАРЄ не вважає повністю розслідуваними давніші вбивста українських журналістів Георгія Гонгадзе та Василя Клементьєва.

Також документ містить критику та рекомендації на адресу влади Туреччини, Угорщини, Грузії, Польщі, Греції, а також зауваження про те, що в Білорусі практично відсутня свобода слова.

Під час обговорення резолюції від представників вірменської делегації звучали звинувачення на адресу Володимира Ар’єва через критику стосовно окупованого Вірменією Нагорного Карабаху та через відсутність ключових критичних зауважень на адресу Азербайджана.

Повідомляється, що ПАРЄ пом’якшила низку формулювань документу щодо тиску на ЗМІ в Грузії, однак зробила жорсткішими формулювання щодо Польщі.

Ухвалений документ не містить претензій на адресу України, натомість відзначає реформи в медіасфері, здійснені Києвом.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: