Організація “Front line defenders” розповіла про переслідування правозахисників

Дата: 02 Квітня 2015
A+ A- Підписатися

За перші десять місяців 2014 року в різних країнах світу померли під вартою або були вбиті понад 130 правозахисників.

Про це повідомляє організація “Front line defenders” у своїй доповіді “Правозахисники: балансуючи над прірвою”.

У 2014 році організація опублікувала 265 термінових звернень у справах більш ніж 400 правозахисників, що перебувають небезпеці, загалом від організації отримали допомогу в забезпеченні захисту більше 1900 правозахисників з 91 країни.

У доповіді зазначено, що авторитарні уряди по всьому світу продовжують робити спроби придушити і дискредитувати незалежне громадянське суспільство і правозахисників. До них застосовуються репресивні закони, позбавлення волі та судове переслідування, наклеп у ЗМІ, погрози вбивством, проводиться перехоплення електронної пошти, злам сайтів та блогів активістів.

Позбавлення свободи і судові розгляди – найбільш часто використовувані в світі стратегії залякування правозахисників і примусу їх до мовчання. Репресивні закони розповсюджувалися в світі подібно вірусу, реплікуючи механізми придушення, по мірі того, як уряди копіювали закони один одного“, – сказано в доповіді.

За оцінками організації, за перші десять місяців 2014 року в Бірмі, Бразилії, на Гаїті, в Гватемалі, Гондурасі, Демократичній республіці Конго, Індії, Індонезії, Іраку, Китаї, Колумбії, Лівії, Мексиці, Нігерії, Пакистані, Перу, Сирії, Сомалі, Туреччині, Узбекистані і на Філіппінах померли під вартою або були вбиті понад 130 правозахисників. З них 46 загинули в Колумбії. У країнах Південної та Північної Америки в цілому втратив життя 101 з 130 загиблих правозахисників.

У доповіді згадуються події українського Євромайдану та участь у них правозахисних організацій. Відзначено, що правозахисники стикалися під час протестів з залякуваннями, наклепом і нападами. Вони не могли впоратися з обсягом порушень прав людини, але мужньо продовжували документувати інциденти і допомагати постраждалим.

Правозахисники створили гарячу лінію для постраждалих, організували спостереження за судами, завели базу порушень і запустили кілька ініціатив щодо координації правової та медичної допомоги. Переслідування правозахисників не припинилися і після відсторонення від влади президента Януковича, особливо на південному сході країни і в Криму“, – сказано в доповіді.

Також зазначено, що в Росії після ухвалення закону “про іноземних агентів” припинили свою роботу ряд правозахисних організацій. Станом на кінець 2014 року в реєстрі іноземних агентів було 24 правозахисних організації. Крім того, як зазначають в організації “Front line defenders”, в 2014 році потерпали від переслідувань російські правозахисники і незалежні журналісти, не згодні з думкою, що український Євромайдан було організовано Заходом, а також ті, хто виступав проти окупації Криму.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: