ООН вказує на сексуальні злочини з боку української сторони в АТО

Дата: 03 Липня 2016
A+ A- Підписатися

Управління Верховного комісару ООН з прав людини (УВКПЛ) зареєструвало свідчення затриманих через звинувачення у тероризмі. Вони стверджують, що україські правоохоронці під час допиту погрожували сексуальним насильством одночасно із застосуванням інших форм катування та жорстокого поводження.

Про це йдеться в чотирнадцятій доповіді про ситуацію з правами людини в Україні, яка охопила період із 16 лютого по 15 травня 2016 року.

У доповіді йдеться про два зареєстровані випадки, які сталися поблизу Авдіївки у квітні та травні 2015 року.

“Затриманого чоловіка катували, примушували зізнатися в участі озброєних груп на камеру. Кілька разів йому погрожували сексуальним насильством (казали, що йому зв’яжуть руки, й потім його зґвалтує гомосексуал)”, – пишуть автори документу.

Окрім цього двох жінок із однієї сім’ї віком 18 та 41 рік катували та кілька разів погрожували сексуальним насильством.

ООН також повідомляє, що у вересні-серпні 2014 року “чоловік з інвалідністю внаслідок психічного розладу зазнав жорстокого поводження, зґвалтування та інших форм сексуального насильства з боку 10 членів батальйонів “Азов” та “Донбас”. Через це стан здоров’я потерпілого суттєво погіршився, і його було госпіталізовано до психіатричної лікарні.

В ООН також зауважують, що докладна інформація про інциденти сексуального та гендерно-обумовленого насильства вкрай обмежена, адже її складно перевірити.

Через відсутність верховенства права та порядку на охоплених конфліктом територіях, а також через недостатні ресурси правоохоронних служб для розслідування жертви рідко звертаються за допомогою. Жоден із випадків, задокументований УВКПЛ, не проходив судово-медичної експертизи.

В ООН занепокоєні браком служб для вцілілих по обидва боки лінії зіткнення і вказують, що міжнародні гуманітарні організації, що спеціалізуються на наданні подібних послуг, не мають права здійснювати свою діяльність на територіях, підконтрольних озброєним групам.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: