ООН досі не бачить доказів того, що Росія вчиняє в Україні геноцид

Дата: 04 Вересня 2023
A+ A- Підписатися

Комісія з розслідування порушень в Україні, уповноважена Радою ООН з прав людини, не дійшла висновку, що Росія вчиняє в Україні геноцид.

Про це, відповідаючи на запитання журналістки “Радіо Свобода”, сказав голова комісії Ерік Мьосе.

Фото: Reuters

Схоже запитання Мьосе вже ставили в березні поточного року. Тоді він також відповів, що члени комісії не бачать ознак вчинення геноциду в Україні.

“Ми чудово усвідомлюємо занепокоєння та закиди щодо цього злочину. Тому ми досліджуємо це крок за кроком. Наразі ми не маємо достатніх наявних доказів, які б відповідали юридичній кваліфікації, передбаченій Конвенцією про геноцид. Ви пам’ятаєте, що це питання умислу, умислу злочинців. Має бути “потреба” знищити певну групу. І таке знищення, відповідно до конвенції, має бути фізичним чи біологічним. Це ті жорсткі умови (для визнання геноциду. – Ред.), які підтверджені судовою практикою”, – сказав він на пресконференції 4 вересня 2023-го. 

Мьосе додав, що комісія звертала увагу на повідомлення “в російських ЗМІ… які, можливо, могли мати стосунок до питання про підбурювання до геноциду”.

“Це одна лінія, якої ми дотримуємося, і ми її розглянемо. Але поки висновків немає”, – сказав голова комісії.

Нагадаємо, комісія, яку очолює Мьосе, вважає, що російські обстріли енергетичної інфраструктури України можуть бути злочином проти людяності. 

Росія продовжувала завдавати ударів попри те, що мала інформацію про шкоду цивільним, а на російських держтелеканалах зловтішалися з історій про отруєння чадним газом українців, які без світла намагалась обігрітись генераторами. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter