Омбудсман повідомила Гройсману про тиск на неї

Дата: 20 Травня 2015
A+ A- Підписатися

Омбудсман Валерія Лутковська звернулася до голови Верховної Ради Володимира Гройсмана через ініціативу народних депутатів щодо усунення її з посади.

Текст звернення оприлюднено на офіційному сайті Асоціації українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів. Звернення є публічним та відкритим для підписання.

Цим листом повідомляємо про грубе порушення групою народних депутатів “Паризьких Принципів”, затверджених резолюцією 48/134 Генеральної Асамблеї ООН від 20 грудня 1993 року, шляхом втручання в діяльність Омбудсмана та здійснення відвертого політичного тиску на Національну інституцію з прав людини – Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини“, – зазначено у зверненні.

Наголошується, що реєстрація постанови щодо усунення з посади Валерії Лутковської в обхід передбаченої законом процедури свідчить про “відсутність будь-яких зауважень по суті діяльності Уповноваженого та про відвертий політичний тиск на Омбудсмана, спричинений принциповою позицією, яку займає Уповноважений щодо низки ініціатив Уряду та народних депутатів, що містять загрози для прав і свобод людини“.

Як повідомляла “Українська правда“, народний депутат Олег Ляшко запропонував зняти Лутковську шляхом скасування постанови парламенту про її призначення. Відповідний проект постанови у Верховній Раді декілька депутатів зареєстрували 18 травня. У зверненні Валерії Лутковської зазначено, що постанову зареєстровано одразу після надання парламенту Щорічної доповіді Уповноваженого про стан додержання прав і свобод людини за 2014 рік.

Нагадаємо, 24 лютого Українська Гельсінська спілка з прав людини оприлюднила звернення щодо спроб усунення з посади діючого Омбудсмана. Звернення підписали голова правління УГСПЛ Микола Козирєв та виконавчий директор спілки Аркадій Бущенко. Правозахисники заявили про неприпустимість застосування принципу політичної доцільності у сфері захисту прав людини, та зазначили, що ця сфера за будь-яких обставин має залишатись поза політикою та бути вільною від політичних впливів. У заяві зазначено, що за короткий термін Уповноваженим була створена ефективна система відвідин місць несвободи разом з правозахисними організаціями, яка вже суттєво вплинула на умови утримання в цих місцях і сприяла відкритості цих установ. Також під час подій на Євромайдані співробітники офісу Уповноваженого оперативно реагували на всі повідомлення про незаконні затримання, побиття, зникнення, незаконні судові переслідування, ненадання медичної допомоги та інші порушення прав.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: