Олег Сенцов припинив голодування через загрозу тортур – Meduza

Дата: 06 Листопада 2018
A+ A- Підписатися

Російські журналісти дослідили норми примусового харчування ув’язнених у Росії та дійшли висновку, що український режисер, політв’язень Олег Сенцов, який тримав голодування 145 днів, міг припинити його через загрозу годування за допомогою тортур.

Про це повідомляє видання Meduza.

За даними видання, журналісти дослідили нормативні й судові документи та з’ясували, що примусове годування в Росії практично не регулюється, тому співробітники ФСВП керуються недійсними радянськими наказами і годують засуджених за нормами 1958 року.

Повідомляється, що в Кримінально-виконавчому кодексі примусове годування описано однією фразою: “У разі відмови засудженого від вживання їжі і виникнення загрози його життю допускається примусове харчування засудженого за медичними показаннями”.

Також там додають, що примусове годування має застосовуватися на підставі письмового висновку лікаря і в присутності медичного працівника, проте ніяких підзаконних актів, у яких пояснювалося б, як саме потрібно діяти, просто не існує.

“Процедура примусового годування загалом дуже погано описана в документах. Ніхто навіть не знає, чим повинні годувати людей під час голодування – конкретними продуктами або просто вводити медичні препарати”, – сказано в публікації.

Зазначається, що всесвітня медична асоціація в 1992 році випустила декларацію, в якій сказано, що ректальний метод примусового годування не повинен застосовуватися за жодних обставин.

“Ми не знаємо, чи застосовується в Росії цей метод на практиці, але він щонайменше не засуджується. Наприклад, в одному з досліджень автори зазначають, що застосування поживних клізм дуже обмежене, “оскільки в нижньому відрізку товстого кишечнику, куди надходить вміст, введений за допомогою клізми, всмоктується тільки вода, фізіологічний розчин, розчин глюкози та спирт”, – йдеться в тексті.

“І там же згадується рекомендація не ставити поживні клізми частіше одного-двох разів на день, щоб не викликати подразнення прямої кишки”, – додають у виданні.

Повідомляється, що заборона на примусове годування є в законодавстві багатьох країн. При цьому за російськими законами будь-яке медичне втручання може застосовуватися до засудженого тільки за його письмовою згодою, але водночас примусове годування не вважається медичним втручанням, тому під цю норму не підпадає.

Журналісти зазначають, що російські методи примусового харчування – це тортури. “Співробітники колоній і ізоляторів не бачать великої проблеми у використанні наручників та інших спеціальних засобів під час примусового годування”, – йдеться в публікації.

За даними видання, у 2018 році було проведено опитування серед співробітників колоній та ізоляторів, у якому їм запропонували продовжити фразу: “Для забезпечення процедури примусового харчування в законодавстві необхідна можливість використання і застосування…” До списку чотирьох найпопулярніших відповідей увійшли: фізична сила і спеціальні засоби, спеціальний зонд для годування і воронка, медичне обладнання та медикаменти й гамівна сорочка.

Нагадаємо, 14 травня 2018 року Олег Сенцов оголосив голодування з вимогою відпустити всіх українців, яких утримує Росія. Політв’язень заявив про припинення голодування із 6 жовтня 2018 року через погрози початку його примусового годування.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: