Олег Сенцов голодує 100 днів

Дата: 21 Серпня 2018
A+ A- Підписатися

Міністерство закордонних справ України вимагає від Росії звільнити українського режисера Олега Сенцова, який голодує 100 днів.

Про це у Twitter повідомила речник зовнішньополітичного відомства України Мар’яна Беца.

“100 днів голодує Сенцов. Страшна цифра. Людське життя – найвища цінність. Вимагаємо від Росії негайно звільнити Олега”, – написала Беца.

МЗС України вчергове звернулося до міжнародних партнерів і організацій із закликом посилити тиск на Росію “для порятунку Сенцова та звільнення всіх українських політв’язнів у Росії”.

14 серпня Олег Сенцов розповів російській правозахисниці Зої Свєтовій, що його стан “передкритичний”.

Олег Сенцов був засуджений у Росії в серпні 2015 року на 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у плануванні терактів в окупованому Криму. Він провину не визнає. 14 травня режисер оголосив безтермінове голодування, вимагаючи звільнення українських політв’язнів у Росії.

Наприкінці липня Європейський суд з прав людини закликав засудженого в Росії українського режисера Олега Сенцова припинити голодування й прийняти будь-яке лікування, що покращить його стан. Водночас суд вимагає від Росії невідкладно надати Сенцову необхідне лікування в медичній установі.

Активісти в Україні та по всьому світу продовжують вимагати від Росії та її президента Володимира Путіна звільнити незаконно утримуваних українців. Акції проходять у різних країнах і на різних континентах під гаслами #FreeOlegSentsov і #SaveOlegSentsov.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter