Окупанти вдарили по середмістю Херсона: пошкоджено адмінбудівлю, памʼятку архітектури та кардіоцентр
10 квітня, у понеділок, російські війська обстріляли Херсон. У центрі міста пошкоджено райраду та кардіоцентр, а також пам’ятку архітектури місцевого значення – будівлю художнього музею.
Про це повідомляє Херсонська обласна прокуратура.
“За даними слідства, вранці 10 квітня 2023 року російські військові вчергове обстріляли місто Херсон. Внаслідок ворожого обстрілу в середмісті пошкоджено пам’ятку архітектури місцевого значення – будівлю художнього музею, а також адмінбудівлю райради. Вибуховою хвилею пошкоджені вікна обласного кардіологічного центру”, – зазначили в прокуратурі.
Потерпілих унаслідок цього обстрілу серед цивільного населення немає.
Крім того, окупанти обстрілювали Херсонщину і напередодні. За інформацією Херсонської ОВА, російські військові 78 разів обстріляли мирні населені пункти області. Випустили 360 снарядів з РСЗВ, мінометів, артилерії, танків, ПТРК, безпілотників та авіації.
“Окупанти безжалісно намагалися знищити інфраструктурні об’єкти, цілили по мирних житлових кварталах мікрорайонів Корабел, ХБК, центру міста та передмістям. Після чергового обстрілу в деяких районах зникло світло. Снарядами пошкоджені фасад будівлі музею, територія заводу, гаражний кооператив, квартири в багатоповерхівках, приватні будинки, автомобілі, магазини. Будь-які військові об’єкти на цих територіях відсутні”, – наголосили в поліції.
Житлові квартали обласного центру армія РФ атакувала п’ять разів.
Нагадаємо, що внаслідок обстрілу російськими військовими 7 квітня Херсонщини поранення отримали троє цивільних – жінка та двоє дітей. Російський снаряд влучив у житловий будинок у Станіславі, проломив дах та здетонував.
Коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- невибіркові обстріли цивільних об’єктів;
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- мародерство;
- примус українських громадян служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортацію до Росії чи на окуповані нею території;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу info@humanrights.org.ua. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так і по платні психологічні консультації.