Окупанти вчергове обстріляли Херсон: один чоловік загинув, жінка – дістала поранення
9 січня, у понеділок, окупанти вчинили мінометний обстріл Херсона. Внаслідок цього один цивільний чоловік загинув, жінка дістала поранення.
Про це повідомив очільник Херсонської ОВА Ярослав Янушевич.
“Криваві російські окупанти продовжують убивати мирних херсонців. Сьогодні ворожа артилерія вкотре била по житловому кварталу міста. Цим обстрілом рашисти відібрали життя однієї людини, ще одна жінка дістала скрізне поранення уламками російських снарядів. Наразі за її життя борються лікарі”, – зазначив він.
За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури розпочато досудове розслідування в кримінальному провадженні за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України).
За даними слідства, окупанти вчинили обстріл міста близько 12:55. Ворожий снаряд влучив поблизу одного із супермаркетів, де проходив чоловік. Від мінно-вибухової травми він загинув на місці. Ще одна жінка отримала поранення.
Прокурори спільно зі слідчими поліції проводять необхідні слідчі дії.
Нагадаємо, що вранці 5 січня окупанти обстріляли центр Херсона. Внаслідок цього від отриманих поранень загинув 18-річний хлопець.
Годинами раніше окупанти також вдарили по Чорнобаївці та Комишанах Херсонської області. Там вони пошкодили будинки, автомобілі, сільськогосподарські приміщення, лінію електропередач та газопровід.
Як відомо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- невибіркові обстріли цивільних об’єктів;
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- мародерство;
- примус українських громадян служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу info@humanrights.org.ua. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так і по платні психологічні консультації.