Окупанти склали протокол на кримчанку, донька якої нібито образила військових РФ
Окупаційна російська влада продовжує незаконно переслідувати кримчан за вираження поглядів, зокрема проти окупації Росією Автономної Республіки Крим.
Про нові факти переслідувань повідомляє Кримська правозахисна група та Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим.
Так, до прикладу, у тимчасово окупованому місті Саки силовики склали адміністративний протокол стосовно місцевої жительки, дочка якої в соцмережах виклала відео, яке нібито ображає окупаційну армію. Про це повідомило незаконне “МВС Росії” в Криму.
Як стверджується, автором виявилася 10-річна учениця однієї зі шкіл міста.
“Стосовно жінки складено адміністративний протокол за статтею про невиконання обов’язків щодо утримання та виховання неповнолітніх. Усі зібрані співробітниками поліції матеріали будуть передані для розгляду до адміністративної комісії у справах неповнолітніх міста Саки”, – мовиться у повідомленні незаконної “поліції”.
Публічних коментарів жінки немає.
Кримська правозахисна група повідомила, що продовжує документувати кримінальні та адміністративні справи проти кримчан, в яких підставою для порушення стали публікації проросійського блогера Олександра Таліпова, засновника та координатора інтернет-спільноти під назвою “Кримський СМЕРШ”. Учасники спільноти переслідують тих, хто не підтримує російську владу та війну проти України, публікують персональну інформацію про таких людей, розпалюють ненависть до них, закликають до переслідування їх, подають доноси до незаконних управлінь “ФСБ” та МВС” на півострові.
Зокрема, на каналі Таліпова 22 жовтня зʼявилась інформація про затримання жительки тимчасово окупованого села Чернове Первомайського району Криму Аліє Джафарової, 1978 р. н., Громадянка України влітку в магазині нібито “заперечувала територіальну цілісність РФ”. Окупанти змусили кримчанку перепрошувати на камеру.
Крім того, “блогер” повідомив, що керчанку Тетяну Касай також затримали співробітники “центру протидії екстремізму” через публікації в соцмережах, де вона звинувачувала Росію в агресії та нібито “дискредитувала армію”. Проти жінки, пише Таліпов, був складений протокол, матеріали направили до незаконного “суду”.
Кримські правозахисники вказують, що діяльність цього “блогера” виходить за межі звичайного розповсюдження ненависницької риторики, адже, крім розпалювання ворожнечі в соцмережах, він публічно заявляє про свою співпрацю з ФСБ Криму. На думку аналітиків Кримської правозахисної групи, діяльність Таліпова можна розцінювати як пряму співучасть у переслідуванні жителів окупованих територій за їхню публічну проукраїнську позицію.
Як повідомлялось, з початку окупації Криму Російська Федерація систематично переслідує жителів півострова за активну проукраїнську позицію. Після початку повномасштабного вторгнення українці, які висловлюють свою незгоду з окупацією, регулярно стають жертвами насильницьких зникнень, незаконних позбавлень волі, нелюдського поводження та інших порушень прав людини не тільки в Криму, але й на новоокупованих територіях.
Раніше Російська Федерація казала про тотальну підтримку незаконної окупації півострова з боку громадян України в Криму, втім правозахисники щотижня фіксують нові й нові затримання та переслідування кримчан по всій території півострова, які висловлюють свою позицію щодо війни росіян.
Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим зафіксувало 982 випадки надходження матеріалів, складених за ст. 20.3.3 КпАП РФ до незаконних “судів” на території тимчасово окупованого Криму. З них у 875 випадках було винесено постанову про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу або приєднано до іншої справи за іншою статтею та винесено сукупне рішення. У 17 випадках розгляд матеріалів продовжується. Кількість таких справ на півострові зростає.
Напередодні голова правління Кримськотатарського ресурсного центру Ескендер Барієв повідомив, що його правозахисна організація зіткнулася з кількома проблемами під час документування воєнних злочинів.
Зокрема, починаючи з 2023 року родини політв’язнів намагалися приховувати затримання ефесбівцями їхніх близьких. Російські силовики шантажували сім’ї тим, що за мовчання про арешт людини обіцяли її швидко відпустити. Також люди, які співпрацювали з Кримськотатарським ресурсним центром, почали сумніватися в доцільності передання інформації про бранців, оскільки багатьох досі не звільнили.