Окупанти оштрафували кримчанку на 45 тисяч рублів за лайк в однокласниках

Дата: 19 Червня 2023
A+ A- Підписатися

Незаконний “суд” у тимчасово окупованому Красноперекопському районі українського Криму оштрафував громадянку України на 45 тисяч рублів за лайк в однокласниках під дописом, який нібито “дискредитує” окупаційну армію. 

Про це інформує пресслужба так званого “Красноперекопського районного суду”.

Про те, що саме було в публікації, незаконний “суд” не уточнив.

“За публічні дії, що дискредитують Збройні сили Російської Федерації, які проводять спеціальну військову операцію, вияви неповаги до прав і свобод інших громадян, а також до вимог суспільної моралі громадянці доведеться нести відповідальність, передбачену ч. 1 ст. 20.3.3 КпАП РФ. У судовому засіданні правопорушник свою провину не визнала, пояснила, що жодної інформації, яка дискредитує характер щодо ЗС РФ, вона не розміщувала на своїй сторінці, а писала “чисту правду”, – мовиться в повідомленні.

Ім’я та прізвище підсудної не називаються. Її публічної позиції в цій справі немає.

Напередодні правозахисна організація “Кримський процес” заявила, що щодня в українському Криму окупанти судять одну людину за демонстрацію проукраїнської позиції. 

Як відомо, Таліпов у своїх телеграм-каналах публікує персональні дані кримчан, які підтримують Україну. Внаслідок скарг Таліпова кримчан притягують до адміністративної та кримінальної відповідальності за “дискредитацію” окупаційної армії. 

У своїй щорічній доповіді “Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь, Україна” Рада Європи констатувала, що за роки окупації на півострові значно погіршилося становище зі свободою слова, особливо після запровадження суворого екстремістського законодавства. У Раді Європи вказали, що його застосовують для надмірного та непропорційного переслідування критиків.

Загалом середовище на півострові лишається несприятливим для свободи вираження думок та свободи слова серед ЗМІ, підкреслили автори доповіді. У документі йдеться, що Секретаріат Ради Європи продовжує отримувати повідомлення, що свідчать про втручання у свободу вираження та свободу слова. Укладачі доповіді прирівнюють такі втручання до цензури.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter