Окупанти на місяць зменшили громадянській журналістці Ірині Данилович термін покарання. Її незаконно етапують з Криму

Дата: 29 Червня 2023
A+ A- Підписатися

Незаконний “Верховний суд” тимчасово окупованого Криму змінив вирок громадянській журналістці та активістці з Феодосії Ірині Данилович, яку раніше незаконна “суддя” Наталя Кулинська засудила до семи років позбавлення волі за звинуваченням у зберіганні вибухового пристрою.

Про це інформує правозахисна організація “Кримський процес”

Ірина Данилович

Згідно з ухвалою “апеляційної інстанції” термін покарання скоротили на один місяць. Відповідне рішення ухвалила колегія суддів за участю судді Валерії Чернецької.

Перед розглядом апеляційної скарги по суті адвокатка звернула увагу колегії “суду” на той факт, що підсудна не закінчила ознайомлення з аудіопротоколами судових засідань у “суді” першої інстанції, що суттєво порушує право на захист. Сторона захисту надала низку доказів, що вказують на те, що Данилович не могла це зробити за станом здоров’я через відсутність медичної допомоги в СІЗО. Проте “колегія” незаконного “суду” порушень у цій ситуації не побачила.

Кримські правозахисники пояснили, 29 червня вирок “суду” набув чинності і громадянську журналістку найближчим часом незаконно етапують за межі Криму. При цьому стан її здоров’я та необхідність негайної медичної допомоги, найімовірніше, адміністрацією СІЗО при розгляді питання про етапування до уваги не будуть прийняті.

Нагадаємо, Ірина Данилович – медсестра та громадянська активістка з Феодосії, співпрацювала з виданням “INжир media” та правозахисним проєктом “Кримський процес”. Жінка захищала інтереси медпрацівників на півострові: увійшла до незалежної профспілки, багато писала про порушення їхніх прав, наприклад про недоплати за роботу з ковідними пацієнтами.

Співробітники ФСБ викрали Ірину Данилович 29 квітня і до 7 травня утримували в підвалі ФСБ без жодного статусу та адвокатської допомоги. Її допитували на поліграфі, чинили психологічний тиск: обіцяли вивезти в ліс, до Маріуполя і годували один раз на день. Про це також вона заявляла в незаконному “суді” у Феодосії.

Згодом у сумці Данилович, яку в неї вилучили, “знайшли” вибухівку. 7 травня так званий “Київський райсуд” Сімферополя обрав їй запобіжний захід у вигляді взяття під варту строком на два місяці.

Наприкінці липня журналістка змогла передати, що в Сімферопольському СІЗО на неї продовжують чинити тиск співробітники ФСБ. Зокрема, їй завдали тілесних ушкоджень під час етапування до суду.

5 липня “суддя” Ольга Кузнецова продовжила термін утримання журналістки під вартою на два місяці, проігнорувавши те, що затримання Данилович відбулося на тиждень раніше за офіційно оформлені документи.

На засіданні 7 листопада сторона захисту заявила клопотання про виклик до “суду” для допиту як свідків 16 осіб, зокрема співробітників ФСБ, що були причетні до викрадення журналістки, її незаконного утримання протягом тижня в підвалі ФСБ та фальсифікації кримінальної справи. Незаконне формування відмовило у всіх клопотаннях, окрім виклику одного свідка захисту – Сулеймана Кадирова, який не володіє інформацією по суті обвинувачення, а може дати лише характеризувальні свідчення.

Попри обурення міжнародної правозахисної спільноти, 28 грудня 2022 року так званий “Феодосійський міський суд” оголосив вирок громадянській журналістці Ірині Данилович. За нібито “зберігання вибухових речовин” її засудили до семи років позбавлення волі й 50 тисяч рублів штрафу.

Пояснення правозахисників щодо того, як ФСБ та “суд” сфальшували кримінальну справу щодо громадянської журналістки, читайте тут.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter