Окупанти атакували Дніпропетровщину “градами” та дроном-камікадзе
На Дніпропетровщині всю ніч боролися з наслідками ракетного удару по гідротехнічних спорудах на річці Інгулець і зазнавали нових обстрілів. Нікопольський район росіяни обстріляли 5 разів за ніч. Минулося без постраждалих.
Про це повідомив голова Дніпропетровської ОВА Валентин Резніченко.
“У Кривому Розі приборкували воду, яка розлилася після ракетної атаки по гідротехнічних спорудах міста. На цю хвилину рівень вдалося знизити на 13 сантиметрів, і він й далі падає. Рятувальники та аварійні служби продовжують роботу”, – зазначив Резніченко.
За уточненими даними, били росіяни ракетами “Кинджал” та “Іскандер”. Через атаку рівень води на різних ділянках річки Інгулець піднявся від 1 до майже 2 метрів.
Підтоплені 112 приватних будинків та подвір’їв. Людей евакуювали.
Через ракетний удар пошкоджені кілька водоводів. У Софіївський громаді без води майже 5 000 людей. Відновлювальні роботи тривають.
“Нікопольський район ворог обстріляв 5 разів за ніч. Минулося без постраждалих. У Марганецькій громаді пошкоджена лінія електропередач. Без світла понад 700 родин. Енергетики лагодять”, – зазначив очільник ОВА.
Також Нікополь росіяни накривали вогнем 4 рази. Атакували “градами” і дроном-камікадзе. Пошкоджені 10 приватних будинків, 114 панелей сонячної електростанції, санаторій та 2 місцеві підприємства.
Як відомо, в ніч на 6 вересня росіяни три рази обстріляли Нікопольський район з “градів”. У самому місті завдали удару по житлових кварталах, унаслідок цього чоловік та жінка отримали поранення. Ворожі снаряди поцілили по дитячому садочку, двох ліцеях, центру технічної творчості та спортивному клубу.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так платні психологічні консультації.