ОБСЄ запустила сайт для жінок, які стали жертвами домашнього насильства

Дата: 16 Грудня 2019
A+ A- Підписатися

Секретаріат ОБСЄ запустив сайт із практичною інформацією, щоб допомогти жінкам боротися з домашнім насильством. 

Про це повідомили на сайті організації. 

 

Сайт Stop Violence Against Women, за словами розробників, створений як практичний інструмент для посадових осіб, правоохоронних органів, громадських організацій і широкого загалу в Україні, Боснії та Герцеговині, Чорногорії, Північній Македонії та Сербії, а також Молдові й Албанії. Сторінки ресурсу доступні шістьма мовами, зокрема українською. 

Сайт містить три розділи: 

  • “Мені потрібна допомога” – тут жінки, які зазнають насильства, можуть знайти інформацію про те, до кого звертатись, якщо їм потрібна підтримка. У розділі можна знайти телефонні номери місцевих громадських організацій та ліній довіри.
  • “Я хочу допомогти” – тут можна повідомити про критичну ситуацію та знайти додаткову інформацію щодо домашнього насильства.
  • “Мені потрібна інформація” – тут наведені результати дослідження ОБСЄ та рекомендації щодо добробуту та безпеки жінок.

Цей інтернет-ресурс ґрунтується на результатах дослідження ОБСЄ щодо добробуту та безпеки жінок, яке показало, що те, чого найбільше прагнуть жінки, які пережили жорстокий інцидент, – це моральна підтримка та хтось, із ким можна поговорити. Дослідження також підкреслило важливість висловлювання та надання жінкам ресурсів для повідомлення про випадки насильства. Вебсторінка допоможе в цьому плані й дозволить жінкам знайти низку альтернатив для повідомлення про насильство та отримання підтримки“, розповіла про сайт проєкт-менеджерка дослідження Серані Зігель.

Як відомо, дослідження ОБСЄ показало – дві третини (67%) жінок в Україні віком від 15 років зазнали психологічного, фізичного або сексуального насильства. Найчастіше кривдниками виступають партнери жертви. Майже три з десяти жінок (28%), у яких був партнер, кажуть, що вони зазнали фізичного або сексуального насильства з його боку. 

Водночас українки досі не знають, що робити, якщо вони зазнають насильства. Так, тільки 17% опитаних вважали себе поінформованими з цього питання, тоді як майже половина (48%) відчували, що мало знають, або зовсім не знали, що їм робити (17%).

Із січня поточного року в Україні систематичне вчинення фізичного, психологічного чи економічного насильства щодо подружжя, або колишнього подружжя, або особи, з якою винний перебував чи перебуває в сімейних чи близьких стосунках, мешкає або мешкав разом, є злочином. За цей час українські суди ухвалили вже щонайменше п’ять вироків за домашнє насильство. 

Нещодавно в Києві чоловіка відправили до в’язниці за знущання з дружини. Він довгий час на очах у дітей ображав нецензурними словами свою дружину, залякував, принижував та погрожував їй фізичною розправою. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: