Експерти звинуватили Німеччину в “короткозорому егоїзмі” й закликали її до жорстких санкцій проти Росії
Експерти з питань Східної Європи звинуватили Німеччину в “короткозорому егоїзмі” у відносинах з Російською Федерацією. Вони вважають, що спроба стримати Росію за допомогою дипломатії та договорів зазнала краху, і вимагають посилення санкцій.
Про це інформує Deutsche Welle з посиланням на відкритий лист 96 експертів, оприлюднений у газеті Tagesspiegel.
Близько ста експертів з питань Східної Європи та безпеки на тлі війни Росії проти України розкритикували політику Німеччини та ЄС щодо Росії, закликавши різко посилити санкції проти Москви.
“Відкрита протиправна наступальна війна Росії проти мирної країни остаточно підтвердила провал політики щодо Москви, що проводилася Німеччиною та ЄС протягом десятиліть”, – мовиться у відкритому листі 96 експертів, оприлюдненому в суботу, 19 березня, у газеті Tagesspiegel.
Експерти наголошують, що військова присутність Росії в Молдові, що триває з 1992 року, експансія в Грузії в 2008 і в Україні в 2014 роках продемонстрували провал політики, спрямованої на те, щоб за допомогою інтенсивної дипломатії та договірних зобов’язань стримувати “дедалі більш явні неоімперіалістичні амбіції Москви”.
Вони нагадали, що навіть відкрита окупація Криму та “псевдогромадянська війна” на Донбасі не завадили Німеччині 2015 року підписати договір про спорудження підводної ділянки газопроводу “Північний потік – 2”, а тепер, незважаючи на війну в Україні, Німеччина продовжує масштабний імпорт нафти та газу з РФ, що щедро поповнює російську скарбницю.
Уже одна трагічна і неясна доля України має бути достатньою підставою для енергійніших дій з боку Німеччини та ЄС, проте запобігання успіху Путіна в його імперському реваншизмі – у споконвічних інтересах усієї Європи. Торгівля та спільний добробут можливі лише в стабільному та мирному оточенні. Успіх Путіна в Україні може призвести до подальшої агресії проти позаблокових сусідніх країн, таких як Молдова та Грузія, і ще більше дестабілізувати європейський континент.
Автори листа вважають, що Німеччина та європейська східна політика мають сконцентруватися на тому, щоб активно сприяти виживанню України вже сьогодні, замість того, щоб вживати заходів, які можуть подіяти лише через багато тижнів або й місяців.
“Короткозорому егоїзму Німеччини в загальноєвропейських зусиллях протистояти путінській агресії треба покласти край і вже зараз долучити всі доступні заходи, щоб підвищити ціну цієї війни для Росії”, – наголошують підписанти.
Як можливі заходи вони пропонують запровадити санкції проти всіх без винятку російських банків, повністю відімкнути Росію від платіжної системи SWIFT, припинити закупівлю будь-якої нафти, газу та іншої сировини з РФ, ізолювати Росію та ввести в ЄС візові заборони для членів уряду РФ та наближеної до уряду еліти, а також конфіскувати фінансові кошти та майно близьких до Путіна російських олігархів і компаній.
Експерти також закликають усунути Росію від усіх міжнародних громадських та спортивних заходів, надавати підтримку економіці та армії України та серед іншого постачати Україні не лише легкі, а й важкі оборонні та наступальні озброєння, такі як великі зенітні комплекси, літаки, кораблі та транспортні засоби.
Раніше радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк звинуватив міністерку оборони Німеччини Крістіне Ламбрехт у тому, що вона своїми формулюваннями заохочує Росію до вбивств.
Раніше ZMINA повідомляла, що Німеччина – єдина країна, яка чинить опір спробам Євросоюзу накласти санкції на найбільший російський банк “Сбербанк” та російський енергетичний сектор.
Цього тижня українці планують провести мітинги біля головних офісів компаній, які відмовляються піти з ринку Росії та припинити фінансування путінських ракет. Акції мають відбутися в різних містах світу.
Як відомо, українські студенти Стенфордського та Масачусетського університетів спільно створили сторінку, яка відстежує компанії, що “підтримують економіку Росії та фінансують війну”. Окрім детальної інформації про компанії, сайт також вказує на чіткі дії, які кожен може зробити, щоб переконати їх припинити бізнес в РФ. Можна долучитися до протестів, або анонімно надати інформацію про компанії, які продовжують працювати у країні-загарбнику.