НСЖУ випустила спеціальне видання з історіями 20 українських журналістів, які зазнали російських репресій
Національна спілка журналістів України випустила спеціальне видання “Судилища над правдою в Криму: історії 20 українських журналістів, які зазнали російських репресій”.
Про це повідомили на сайті НСЖУ.

Як наголосили у спілці, це перше комплексне дослідження, що розкриває механізми фабрикування кримінальних справ проти медійників на окупованому півострові.
Куратором підготовки видання виступив секретар НСЖУ, відомий кримський журналіст. ексбранець Кремля Микола Семена.
Збірка складається з 20 історій журналістів, серед яких – Владислав Єсипенко, Наріман Джелял, Ірина Данилович, Ремзі Бекіров, Руслан Сулейманов та інші медійники, які зазнали переслідувань через свою професійну діяльність. Окупанти звинуватили їх у тероризмі, шпигунстві та інших “злочинах”, що базувалися на сфальсифікованих доказах.
До видання увійшли аналітичні матеріали правозахисників – Тетяни Печончик (Центр прав людини ZMINA), Дар’ї Свиридової (АО “AZONES”) і Сергія Зайця (ГО “Інститут розвитку регіональної преси”). У них експерти пояснили, як російська окупаційна влада використовує псевдоправові механізми для придушення свободи слова.
Так, унаслідок репресій будь-яка нелояльність до окупантів стала фізично небезпечною для українських громадян в окупації, а тотальний тиск на журналістів майже знищив незалежну журналістику і правозахист на Кримському півострові.
Видання підготовлене НСЖУ за підтримки шведської організації Civil Rights Defenders у межах проєкту з підвищення обізнаності про російські воєнні злочини проти журналістів.
Повне дослідження можна прочитати тут.
Раніше ZMINA повідомляла про те, що міжнародна спільнота має створити механізм для визволення з полону українських журналістів, наразі його не існує.