Новий президент ПАРЄ хоче зняти з Росії санкції асамблеї
Новий президент Парламентської асамблеї Ради Європи Педро Аграмунт, 23 січня обраний на річний термін, говорить про необхідність зняття всіх політичних санкцій з делегації РФ.
Про це він заявив у спілкуванні з російськими та українськими журналістами, повідомляє “Європейська правда”.
Аграмунт висловив жаль через рішення Росії не брати участь у роботі ПАРЄ.
“Позиція РФ не змінилася – вони готові повернутися сюди в разі, якщо вони будуть повністю відновлені в правах, включаючи право голосувати та брати участь у роботі комітетів”, – зазначив він.
“Я вважаю що росіяни мають бути тут, в асамблеї, з повноцінними правами. Але не я маю ухвалювати це рішення, це – рішення, яке має ухвалювати асамблея”, – наголосив президент ПАРЄ, підкресливши, що говорить се від себе особисто, оскільки не має повноважень асамблеї для таких заяв.
Педро Аграмунт вважає, що триваюча анексія не є підставою для збереження санкційних обмежень, хоча він засуджує дії РФ.
“І я, і асамблея не сприймаємо анексію. Це неприйнятно. Але Російська делегація має бути тут… Я не можу одноосібно вирішити, чи повернеться Росія з повними правами чи ні. Але моя позиція така: одне питання – засуджувати дії РФ в Україні, але ми вже засудили їх. Це не означає що ми маємо припиняти діалог. Рада Європи не стоятиме на обох ногах без співпраці з РФ”, – пояснив Аграмунт.
Водночас, речниця українського МЗС Мар’яна Беца заявила, що санкції, введені щодо делегації Держдуми РФ в ПАРЄ, повинні зберігатися.
“Санкції, введені через агресію РФ, повинні залишатися до відновлення територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаних кордонів”, – написала вона в Twitter.
Санкції введені через агресію РФ,мають залишатись до відновлення терит цілісності Укр в межах міжн-визнаних кордонів https://t.co/PvBPJXmzfD
— Mariana Betsa (@Mariana_Betsa) 23 січня 2017 р.
Як відомо, ще в квітні 2014 року ПАРЄ наклала на РФ санкції, позбавивши їх права голосу. Через це російська делегація припинила участь у роботі ПАРЄ.
У 2016 та 2017 році вони не надіслали у Страсбург списку своєї делегації, таким чином формально уникнувши продовження санкцій.