Німецькі ЗМІ погано інформують про порушення прав людини в Криму – дослідження

Дата: 26 Листопада 2018
A+ A- Підписатися

Німецька громадськість непоінформована належним чином про події в Криму.

Про такі результати дослідження інформування німецькими ЗМІ про події в Криму повідомив директор громадської організації Solidarität mit der Bürgerbewegung in Russland e. V. Олексій Козлов, передає кореспондент Центру інформації про права людини

Із червня до листопада Крим у найбільших німецьких ЗМІ згадувався більше 350 разів у різних контекстах. Водночас контрольовані Росією Russia Today і Sputnik Deutschland згенерували 108 згадувань. Проаналізувавши журналістські жанри, дослідники дійшли висновку, що в аналітичних матеріалах німецьких медіа фігурують 108 згадок, а в контрольованих Росією ЗМІ таких згадок – 78.  

Олексій Козлов

Найбільш висвітлювана тема, пов’язана із Кримом, – голодування політв’язня Олега Сенцова. Про нього згадували понад 270 разів. Тоді як російські ЗМІ німецькою мовою повідомили про це всього чотири рази. 

Громадська організація зазначає, що за півроку в німецьких ЗМІ було всього вісім матеріалів, у яких якісно проаналізована ситуація з правами людини в окупованому Криму.

Олексій Козлов повідомив, що, окрім голодування Олега Сенцова, увагу німецьких ЗМІ привернула хімічна аварія в кримському місті Армянськ та можливість забруднення акваторії Чорного моря. 

Автори доповіді виявили, що за весь період окупації 22 німецьких політики, порушивши українське законодавство, відвідали окупований півострів. 

“Німецькі політики найбільше порушували українське законодавство в порівнянні з іншими країнами, в тому числі Японією та США, – усього 45 людей. 18 із них належать до партії “Альтернатива для Німеччини”, що свідчить про підтримку цієї партії окупації Криму не лише словом, а й ділом”, – коментує Олексій Козлов. 

Він зауважує, що хоч ця партія відхрещується від таких візитів, називаючи їх приватними, але їх активно висвітлюють російські ЗМІ. 

“Такі візити російські медіа ледь не подають як міжнародне визнання окупації. І такі публікації через російські соціальні мережі активно доходили до російськомовного населення в Німеччині, якого в країні близько шести мільйонів”, – розповів експерт.     

Депутатка Європарламенту Ребекка Гармс вважає, що російська пропаганда стає часто успішною в Німеччині через погані історичні знання щодо Радянського Союзу чи новітньої історії. 

“Наприклад, у німецької громадськості немає історичного аналізу про причини, чому Микита Хрущов (перший секретар ЦК КПРС – ред.) передав Крим Україні. А російська пропаганда будує свої твердження, відштовхуючись від незнання німецької громадськості. Дуже важлива робота в ЄС над тим, щоб порушення Росією міжнародного права в Криму не були визнані”, – повідомила вона.  

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: