Німеччина визнала Голодомор геноцидом українського народу

Дата: 30 Листопада 2022
A+ A- Підписатися

30 листопада німецький бундестаг проголосував за резолюцію, яка визнає Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу. 

Про це йдеться на сайті “Deutscher Bundestag”.

Фото з відкритих джерел

Відповідну постанову підтримали фракції коаліції Соціал-демократична партія Німеччини, Вільна демократична партія та “Союз-90/Зелені”, а також опозиційна фракція консерваторів Християнсько-демократичного союзу і Християнсько-соціального союзу.

“Від голоду та репресій постраждала вся Україна, а не лише її зерновиробничі регіони. З сьогоднішньої точки зору, історико-політична класифікація як геноцид очевидна. Німецький бундестаг поділяє таку класифікацію”, — йдеться у документі.

У документі наголошується, що примусовий голод також був спрямований на “політичне придушення української національної свідомості”. Масові смерті від голоду не були наслідком неврожаю, а є відповідальністю політичного керівництва Радянського Союзу на чолі з Йосипом Сталіним

“Голодомор припав на час наймасовіших злочинів проти людства на європейському континенті, жорстокість яких була немислимою до того часу. До них належать Голокост європейських євреїв в його історичній унікальності, воєнні злочини вермахту і сплановане вбивство мільйонів невинних цивільних осіб в рамках расистської німецької війни на винищення на Сході, за які Німеччина несе історичну відповідальність”, – йдеться у резолюції.

Депутати закликали федеральний уряд пам’ятати про жертв Голодомору та сприяти його міжнародному розголосу, наприклад, через освітні пропозиції. Уряд також має протидіяти “будь-яким спробам запуску односторонніх російських історичних наративів”.

У бундестазі під час голосування були присутні посол України в Німеччині Олексій Макеєв та колишній посол, а нині заступник глави МЗС Андрій Мельник.

Ліві та правопопулісти “Альтернатива для Німеччини” при голосуванні утрималися. 

Показово, що в жовтні міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба казав, що розраховує на визнання бундестагом того факту, що Голодомор 1932–1933 років був геноцидом українців. Він вважав, що німецькі політики мають досягти згоди щодо визнання Голодомору геноцидом українського народу, виправивши помилку, якої вони припускалися раніше, коли відмовлялися це робити.

У грудні 2021 року Верховна Рада України ухвалила постанову, в якій закликала колег з німецького бундестагу визнати Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу.

Ще влітку 2019 року бундестаг закликали визнати Голодомор геноцидом. Тоді відповідна петиція набрала необхідну кількість голосів, а профільний комітет німецького парламенту навіть провів відкрите засідання з цього приводу. Однак надалі процес загальмувався. 

Однією з причин цього стала позиція МЗС Німеччини, яке відмовляється називати Голодомор геноцидом, аргументуючи це тим, що саме поняття не було визначене до 1951 року. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter