Німеччина та Австрія тимчасово припинили оброблення заяв від сирійців щодо отримання притулку
Німеччина та Австрія тимчасово припинили розгляд заяв сирійських громадян про надання притулку, причому точний термін призупинення наразі не визначено.
Про це повідомляють видання Kronen Zeitung та Der Spiegel з посиланням на заяву Федерального відомства в справах міграції та біженців.
Представник німецького відомства пояснив, що через складність і невизначеність ситуації в Сирії прогнозувати подальший розвиток подій дуже важко. У зв’язку з цим влада вирішила тимчасово не ухвалювати рішення за заявами від громадян Сирії, які звернулися по притулок. За його словами, нинішня ситуація є настільки “заплутаною”, що будь-які рішення потребують ретельнішого аналізу.
Як уточнює Der Spiegel, наразі йдеться про 47 270 заяв, за якими ще не ухвалили остаточних рішень. Серед цих заяв майже 46 тисяч становлять первинні прохання про притулок.
Видання Kronen Zeitung, посилаючись на свої джерела в австрійському уряді, повідомило, що австрійська влада також ухвалила рішення тимчасово припинити розгляд заявок сирійців. Цього року до Австрії з такими проханнями звернулося близько 12,5 тисяч сирійських громадян.
Тим часом ситуація в Сирії залишається напруженою. 8 грудня сирійські повстанці заявили про захоплення столиці країни Дамаска. За їхніми словами, президент Башар Асад покинув місто. МЗС Росії заявило, що в результаті переговорів із сирійськими повстанцями Асад вирішив передати владу мирним шляхом і залишити країну. Проте точне місце його перебування у відомстві не уточнили.
Прем’єр-міністр Сирії Мухаммад Газі аль-Джалалі заявив, що готовий співпрацювати з будь-яким керівництвом, яке обере сирійський народ, і наголосив на необхідності вжиття заходів для мирного передання влади.
Водночас сирійська армія заявила, що продовжує активні бойові дії проти повстанців у сільській місцевості неподалік міст Хама, Хомс і Дараа, незважаючи на політичні зміни.
Нагадаємо, що 2023 року кількість біженців, у порівнянні з минулими роками, дещо зросла і становила 30,5 мільйонів. Із Сирії було 6,5 мільйонів біженців, з Афганістану – 6,1 мільйона, а з України – 5,9 мільйона.