Назвали імена шістьох полонених, яких утримують бойовики у Макіївській колонії

Дата: 02 Січня 2018
A+ A- Підписатися

Після обміну 27 грудня у Макіївській колонії залишилося ще шестеро українських полонених.

Про це у інтерв’ю виданню “Главред” розповів звільнений після обміну військовослужбовець Микола Герасименко.

“Четверо військових – Глондар, Коріньков, Пантюшенко і Совков, і двоє, як вони себе називають, волонтерів – Поляков з Дніпропетровська і Твердой із Запорізької області”, – сказав він.

За словами Герасименка, у Романа Совкова виявили високий рівень цукру у крові, через що він почав різко худнути.

“Роман Совков на нервовому грунті дуже важкий. У нього підвищений цукор знайшли. Він різко худнути став. У санчастину не звертався. Потім практично перестав вставати, хлопці почали бити на сполох, прийшли медики, на носилках вивезли його в санчастину. Аналізи показали високий цукор. І я чув, що говорили головному в медсанчастині, що поки його не вилікують, на обмін не віддадуть. Але той його вилікувати не може. Романа треба витягати і швидше. Я про це Порошенко сказав”, – зазначив Микола Герасименко.

Як відомо, 27 грудня на контрольному пункті пропуску “Майорське” на лінії розмежування в районі Горлівки в Донецькій області відбувся обмін полоненими. Попередньо було заплановано проведення обміну за формулою “306 на 74” (українська має передати 306 людей, бойовики – 74).

26 осіб відмовились їхати на непідконтрольні території вже під час безпосереднього обміну, ще 47 відмовилися раніше. Таким чином від обміну відмовилися 73 людини.

Водночас в офісі Уповноваженого заявили, що  з 306 запланованих для обміну в’язнів передали лише 237 людей. За даними омбудсмена, 69 ув’язнених під час обміну не захотіли повертатися на окуповані території. Серед людей, яких запитувала українська сторона, відмовилася повертатися на підконтрольну територію одна жінка.

За словами Уповноваженої з прав людини, кількість людей, які погоджувалися або відмовлялися переїжджати на непідконтрольну Україні територію перед обміном полоненими, щодня коливалася від 19 до 39.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: