НАЗК підтримало скасування е-декларування для громадських активістів

Дата: 01 Лютого 2018
A+ A- Підписатися

Голова Національного агентства з питань запобігання корупції Наталія Корчак заявила про підтримку законопроекту, який вилучає з переліку суб’єктів електронного декларування громадських активістів.

Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

Наталія Корчак

“НАЗК підтримує запропоновані зміни щодо скасування обов’язку подавати декларацію громадських активістів, осіб, які отримують кошти, майно в рамках реалізації в Україні програм чи проектів технічної або іншої, в тому числі безповоротної, допомоги у сфері запобігання та протидії корупції”, – зазначила Корчак на зустрічі з членами Венеціанської комісії та головою департаменту демократизації Офісу ОБСЄ/БДІПЛ.

Вона нагадала, що НАЗК на своєму засіданні схвалило висновок до проекту закону ще в серпні 2017 року з певними зауваженнями до окремих норм, які не стосуються звітності громадських організацій. За словами Корчак, Національне агентство найбільше зацікавлене в тому, щоб питання надання декларацій громадськими активістами було чітко конкретизоване й вирішене якнайшвидше.

Як повідомлялося, Верховна Рада 23 березня 2017 року схвалила законопроект №6172, яким звільнила військовослужбовців рядових, сержантів і молодших офіцерів від обов’язку подавати е-декларації, але зобов’язала подавати е-декларації антикорупціонерів (керівників або членів вищого органу управління громадських об’єднань, які займаються діяльністю з протидії корупції), членів громадських рад при державних органах, кандидатів на виборні посади.

Президент України Петро Порошенко 10 липня вніс до парламенту пакет законопроектів щодо обмеження е-декларування для антикорупційних громадських організацій.

З 1 січня 2018 для державних чиновників почався процес реєстрації електронних декларацій за 2017, який триватиме до 1 квітня. Цього року декларації мають подавати також представники некомерційних організацій. Правозахисники закликають українську владу припинити переслідування антикорупційних активістів в Україні. Раніше Європейський Союз також наголосив, що е-декларування для активістів створює невиправданий тиск на неурядові організації.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: