НАЗК не перевірятиме “Transparency International Україна” на запит Дубінського

Дата: 26 Жовтня 2020
A+ A- Підписатися

Національне агентство з питань запобігання корупції не вбачає підстав вживати будь-яких заходів щодо українського представництва міжнародної антикорупційної організації Transparency International на запит депутата від “Слуги народу” Олександра Дубінського.

Про це відомство повідомило у відповідь на запит видання ZMINA.

Олександр Дубінський

За цими даними, 18 вересня поточного року до НАЗК надійшло депутатське звернення від Олександра Дубінського щодо неподання декларацій за 2017 рік з боку членів правління громадської організації “Transparency International Україна”.

Як зазначили в агентстві, є рішення Конституційного Суду за 2019 рік, яким було визнано неконституційним декларування громадських активістів, а українські закони не мають зворотної дії в часі, окрім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи.

“Таким чином, фізичні особи, які, зокрема, є керівниками або входять до складу вищого органу управління, інших органів управління громадських об’єднань, інших непідприємницьких товариств, що здійснюють діяльність, пов’язану із запобіганням, протидією корупції, імплементацією стандартів у сфері антикорупційної політики, моніторингом антикорупційної політики в Україні, підготовкою пропозицій з питань формування, реалізації такої політики, та/або беруть участь, залучаються до здійснення заходів, пов’язаних із запобіганням, протидією корупції, не зобов’язані подавати декларацію”, – йдеться у відповіді НАЗК.

Окрім того, за даними агентства, воно не вбачає ознак конфлікту інтересів, про який також йдеться у зверненні депутата, оскільки той не навів доказів згаданого конфлікту.

У вересні українське представництво Transparency International заявило про спробу його дискредитації з боку депутата від “Слуги народу” Олександра Дубінського. Останній оприлюднив заяву, у якій звинуватив організацію в корупційних зловживаннях та неправильному звітуванні, й повідомив про ініціювання перевірки антикорупціонерів з боку НАЗК та Державної податкової адміністрації. Цю заяву пізніше цитувала низка медіа. 

Дискредитаційні кампанії проти громадських активістів – один із трендів першого півріччя 2020-го, за даними дослідження переслідувань за громадську діяльність Центру прав людини ZMINA.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Печерський районний суд Києва у вересні почав розгляд справи за позовом про захист честі й гідності керівників Центру протидії корупції та благодійного об’єднання “100% життя” проти позафракційного депутата Андрія Деркача, який публічно звинувачував активістів у нібито розкраданні.

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: