Навального оголосили в розшук у Росії, а силовики планують затримати його в аеропорту

Дата: 14 Січня 2021
A+ A- Підписатися

Російські правоохоронці оголосили в розшук опозиційного політика Олексія Навального, якого минулого року співробітники ФСБ намагались отруїти паралітичною бойовою речовиною, за складом схожою з отрутою “Новачок”. 

Про це повідомляє урядова “Російська газета”.

Фото: Reuters

Згідно з повідомленням, силовики розшукують Навального з кінця листопада 2020 року, а причиною цього є “злісне ухиляння від контролю з боку карно-виконавчої інспекції”. У 2014 році опозиціонер отримав умовний вирок у так званій справі “Ів Роше”, яку визнали сфабрикованою в ЄСПЛ, а тому мав регулярно з’являтися в інспекції. Однак політик не зробив цього, адже перебував на лікуванні в Німеччині, куди його в непритомному стані доставили ще в серпні минулого року. 

“Навальний повідомив інспекторів лише один раз – 23 листопада минулого року, коли повідомив, що перебуває на реабілітації в Німеччині, водночас навіть не зміг назвати дату повернення до Росії”, – йдеться в публікації.

Напередодні появи повідомлення про розшук Навальний розповів, що планує повернутися до Росії 17 січня. Російські силовики вважають, що він вирішив зробити це, щоб уникнути оголошення в міжнародний розшук. 

Згодом Федеральна служба виконання покарань повідомила, що планує затримати Навального прямо в аеропорту. 

Нагадаємо, що наприкінці серпня минулого року Навальний, відомий своєю критикою чинної російської влади, летів з Томська до Москви, однак прямо в літаку йому стало зле, а тому лайнер екстрено сів в Омську. Через декілька днів звідти політика доставили до Німеччини. 

Міжнародні експерти підтвердили, що росіянина намагались отруїти паралітичною бойовою речовиною, за складом схожою з отрутою “Новачок”. Схожою речовиною у 2018 році у Великобританії отруїли колишнього співробітника російської військової розвідки Сергія Скрипаля та його доньку. 

Україна та ще пів сотні країн з Організації із заборони хімічної зброї закликали Росію розслідувати отруєння Навального. Однак російська влада так і не зробила цього. Натомість проти опозиціонера відкрили нову справу та звинувачують його в шахрайстві.

Фотографія обкладинки: Reuters

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter