Наприкінці березня у Львові мала відбутись акція до Дня видимості трансгендерних людей: її скасували через тиск

Дата: 09 Квітня 2025
A+ A- Підписатися

У Львові планували провести першу в історії міста акцію до Дня видимості трансгендерних людей, однак її довелося скасувати через тиск.

Про це повідомили організації “Білкіс” та Gender Stream.

Фото: iStock

30 березня організації “Білкіс”, “Когорта” та Resistance анонсували акцію на підтримку трансгендерних людей, яка мала відбутися на площі Ринок. Акція мала привернути увагу до упереджень та дискримінації, з якими стикаються трансгендерні люди в Україні. За словами організаторів, попри спрощення процесу трансгендерного переходу в країні, трансжінки та трансчоловіки часто стикаються з нерозумінням, упередженнями й ненавистю.

Організатори дотримувались усіх необхідних формальностей, зокрема попередили про захід поліцію, щоб гарантувати безпеку учасників. Однак 24 березня інформація про подію стала ширитися новинними й праворадикальними пабліками, і згодом під анонсом акції зʼявилися погрози й заклики до насильства. У відповідь на це місцева поліція запропонувала змінити локацію або перенести захід на закрите місце, а також обговорювала можливість скасування акції. Зрештою, під тиском організатори змушені були відмовитися від проведення події.

“Білкіс” та Gender Stream зазначають, що ця акція була важливою, оскільки трансгендерні люди є частиною українського суспільства, однак вони часто стикаються з упередженнями, відсутністю належної медичної допомоги й навіть небезпекою, коли намагаються відкрито говорити про свій досвід. Це є звичним явищем в Україні, а не винятком.

Організації наголосили, що одним з перших кроків до змін є ухвалення законопроєкту № 5488, який вносить зміни до Кримінального кодексу України, розширюючи визначення злочинів на ґрунті ненависті, включно з мотивами через сексуальну орієнтацію та гендерну ідентичність. Законопроєкт спрямований на підвищення рівня безпеки для ЛГБТІК-людей та інших вразливих груп. Вони закликають громадськість до активності: варто фіксувати такі злочини, поширювати інформацію та підвищувати обізнаність про права людини в Україні.

Нагадаємо, результати нового дослідження, проведеного виданням The Times, свідчать про те, що покоління Z і є прогресивнішим у питаннях прав трансгендерних людей у порівнянні з попередніми поколіннями.

Читайте також: Злочинна нетерпимість: з чим пов’язана нова хвиля квірофобних нападів та як цьому запобігти

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter