Нападника на полтавську журналістку Тетяну Цирульник оштрафували на 850 гривень

Дата: 14 Вересня 2023
A+ A- Підписатися

Віталія Бурмаку – нападника на полтавську медійницю, головну редакторку інтернет-видання “Коло” Тетяну Цирульник оштрафували на 850 гривень.

Про це журналістка повідомила у фейсбуку.

Тетяна Цирульник. Джерело: фейсбук-сторінка полтавської журналістки

Інцидент стався 9 травня, коли журналістка робила репортаж біля монумента слави. Вона спитала у чоловіка з портретом, за його словами, родича, який покладав квіти до монумента, чи розуміє він, що це російські наративи.

Водночас інший чоловік, який знімав людину з портретом, назвав редакторку “бандерівкою” й почав її ображати.

Потім один з чоловіків схопив її й почав штовхати. Медійниця не чинила опору, тож нападник доштовхав її до клумби, штовхнув у спину. Тільки-но вона вийшла з клумби, він сказав їй: “Зараз отримаєш” – і вдарив по обличчю. 

За рішенням суду, за це Бурмака заплатить 850 гривень штрафу.

Попри те, що медійниця воліла б іншої кваліфікації справи, вона каже, що задоволена рішенням.

“Що не залишилась сама у цій біді, мала багато підтримки моїх колег, мій кривдник не лише мене, він усіх зачепив журналістів. І не лише журналістів, я отримала дуже багато підтримки, дякую, друзі, колеги, полтавці й не тільки полтавці. Я задоволена роботою поліції, прокуратури, суду, медіаорганізацій, які підтримують журналістів (не називаю вас поіменно, бо боюсь, що когось забуду)”, – написала вона.

Цирульник уточнила, що їй хотілось, щоб кривдника судили за частиною 1 статті 345 Кримінального кодексу України – “Погроза або насильство щодо журналіста”. На її переконання, це було дуже важливо і для неї, і для журналістської спільноти: щоб покарали саме за напад на журналіста. Але в тому, що таку кваліфікацію не призначили, є і її провина, визнала Цирульник.

“Якби я вдягнула кепку з лого Kolo.news або жилетку PRESS, або той клятий бейджик-посвідчення журналіста, то, швидше за все, мене б усе одно ударили, але це дало б підставу кваліфікувати справу саме як напад на журналіста”, – пояснила Цирульник.

Протягом трьох років після рішення суду потерпіла має право подати ще цивільний позов до кривдника.

Водночас Тетяна Цирульник розповіла, що розчарована реакцією деяких колег на інцидент.

“Це соромна річ, але я скажу, бо мені після цього стане легше психологічно: я уже НЕ можу себе почувати у безпеці поруч з колегами. Не повертайтесь спиною, коли ваших б’ють”, – написала вона.

Раніше ZMINA розповідала про інцидент з іншою полтавською журналісткою, який трапився під час сесії міської ради 29 березня 2023 року. Тоді директор інспекції з контролю за благоустроєм міста Максим Малько та заступник голови Подільської райради в Полтаві Сергій Бойко, за словами медійниці, погрожували їй через її професійну діяльність. Факт погроз зафіксували журналісти інших видань.

Після закінчення засідання Анастасія написала заяву в поліцію. Її зареєстрували за статтею “перешкоджання журналістській діяльності”.

За кілька днів після інциденту адвокат Мацько Дмитро Семеха попросив поліцію перекваліфікувати кримінальне провадження з перешкоджання на погрози журналістці.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter