Найєм пропонує розігнати зовнішню комісію, яка знищила результати поліграфа кандидатів у ДБР

Дата: 29 Серпня 2018
A+ A- Підписатися

Народний депутат від БПП Мустафа Найєм закликає розпустити зовнішню комісію, що призначила заступників голови Державного бюро розслідувань (ДБР). 

Про це він написав у соціальній мережі Facebook.

Мустафа Найєм

На думку політика, комісія, що складається з народних депутатів, представників Кабміну та Адміністрації президента, не може призначати співробітників органів внутрішнього контролю ДБР.

Нинішні призначення в ДБР нардеп назвав “пірровою перемогою”.

“А якщо бути точніше, рокірування одних дискредитованих кандидатів на ключові посади в Бюро іншими, не менш одіозними людьми”, – пише він. 

Разом з тим політик вітає відмову директора ДБР Романа Труби призначати 27 кандидатів на посади керівників відомства через підозри в зраді й корупції. Однак очільник ДБР таки вирішив призначити заступників голів департаментів і територіальних органів Бюро, відібраних внутрішньою комісією, щодо яких експерти громадських організацій також висловлювали свої претензії.

“Вони були офіційно надіслані Роману Трубі разом з вимогою провести щодо них додаткову перевірку. Замість результатів перевірки ми отримали повідомлення про їх призначення. По суті, це означає, що замість одних людей, які не відповідали цим посадам, ключові рішення в ДБР ухвалюватимуть інші, не менш одіозні кандидати”, – вважає депутат.

“Я проти такого рокірування. Сподіваюся, ми публічно побачимо результати додаткових перевірок цих 14 кандидатур, з чим уже звернувся до Романа Труби з офіційним запитом. В іншому випадку це буде свідченням непослідовної позиції голови ДБР”, – додав народний депутат.

За його словами, слід виправити ситуацію: ухвалити закон, яким розпустити зовнішню комісію, яка, “на жаль, дискредитувала себе і свою роботу”.

Найєм нагадав, що члени цієї комісії знищили, зокрема, результати поліграфа кандидатів, яких вони рекомендували до призначення.

Окрім цього, Мустафа Найєм запропонував змінити процедуру кадрових призначень до ДБР, передавши всі подальші призначення внутрішнім комісіям, які будуть заново сформовані за участю представників громадськості з числа членів нової Ради громадського контролю (РГК) при ДБР.

“Повернути ситуацію з кадрами в ДБР у рамки розумного – можливо. Для цього потрібні узгоджені дії керівництва ДБР і парламентських фракцій. В іншому випадку нас чекає чергова війна структур, конструктивного виходу з якої – без примусу, ламання через коліно і закулісних домовленостей – зараз не видно”, – резюмує Мустафа Найєм.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Правоохоронний Голем: коли насправді запустять ДБР?

Нагадаємо, на брифінгу 28 серпня директор Державного бюро розслідувань Роман Труба заявив, що відмовив конкурсній комісії у розгляді питання про призначення 27 осіб на керівні посади відомства.

Він каже, що частина кандидатів фігурують у журналістських розслідуваннях та кримінальних провадженнях.

Зокрема, один із кандидатів фігурує в кримінальному провадженні щодо державної зради.

Водночас Труба оголосив про призначення заступників директорів територіальних управлінь – кандидатів, які перемогли в конкурсі і щодо яких він уже провів спеціальну перевірку.

Нагадаємо, ухвалена президентом Нацстратегія з прав людини зобов’язує Міністерство юстиції створити ефективну систему розслідування злочинів, пов’язаних із катуваннями, жорстоким, нелюдським поводженням чи покаранням. Громадянська платформа моніторингу виконання Нацстратегії визнала цей захід частково виконаним. 

Відомство зобов’язане розробити програму навчання міжнародним стандартам ефективності розслідувань неналежного поводження в місцях несвободи для своїх слідчих. Окрім цього, орган має провести навчання всіх своїх слідчих, які розслідуватимуть факти неналежного поводження, відповідно до цієї програми. Поки програми та навчання ДБР не впровадило. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: