Нацполіція досі не має документів для реалізації закону про протидію домашньому насильству – Левченко

Дата: 09 Березня 2018
A+ A- Підписатися

Національна поліція не розробила відомчих документів, необхідних для реалізації закону “Про запобігання та протидію домашньому насильству”.

Про це “Громадському радіо” розповіла Урядова уповноважена у справах гендерної політики Катерина Левченко.

“Уже сьогодні поліція має виносити термінові заборонні приписи. Якщо ці приписи не виносяться, то це означає що поліція не виконує закон. Центр “Ла-Страда” розробив проект бланку термінового заборонного припису і надіслав голові поліції, бо на національну гарячу лінію з питань попередження насильства неодноразово зверталися поліцейські, запитуючи як оформлювати приписи”, – розповіла Левченко.

Вона пояснила, що заборонні приписи обмежують на термін до 10 діб певні дії кривдника, наприклад, забороняють приходити до будинку постраждалої чи спілкуватися з дитиною. Після ухвалення цього закону Нацполіція отримала додаткові заходи реагування, серед яких також призупинення ліцензії на користування зброєю для тих осіб, які скоїли домашнє насильство.

12 січня 2018 року в Україні вступили в силу норми закону № 2227-VIII, які стосуються зміни переліку обтяжуючих обставин при скоєнні злочину. Відтепер скоєння злочину на ґрунті статевої належності чи в присутності дитини, як і протиправні дії стосовно людини з інвалідністю, людини, яка має психічні розлади, зокрема, порушення розумового розвитку, має обтяжуючі обставини.

4 січня президент Петро Порошенко підписав Закон України “Про запобігання та протидію домашньому насильству”. Згідно з ним, Нацполіція має право контролювати поведінку кривдника, щоб не допустити повторного насильства. Також буде створений Єдиний держреєстр випадків домашнього насильства, розроблять програми реабілітації для постраждалих і їхніх кривдників.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: