НАБУ виклало докази “безпрецедентного впливу” судді Вовка на окремих членів ВРП

Дата: 01 Вересня 2020
A+ A- Підписатися

Правоохоронці оприлюднили записи й розшифрування розмов, які у відомстві назвали доказами керованого правосуддя і зловживань голови ОАСК Павла Вовка та тиску на Вищу раду правосуддя. 

Про це повідомили в НАБУ.

Згідно з викладеними НАБУ матеріалами, голова ОАСК міг організувати подання штучних скарг до ВРП не тільки на непідконтрольних йому суддів з ОАСК, а й на суддів усіх інстанцій, які ухвалювали “незручні” для нього рішення, зокрема на суддів Верховного Суду.

“Детективи задокументували не тільки окремі факти вчинення корупційних злочинів, а й викрили цілу систему керованого правосуддя, яке не лише сприяло особистому збагаченню суддів, а й використовувалося головою ОАСК як інструмент захоплення ним влади в судовій системі”, – стверджують правоохоронці. 

У НАБУ наголосили, що зібрані докази свідчать про те, що голова ОАСК Вовк має безпрецедентний вплив на окремих членів ВРП, а тому виникають обґрунтовані сумніви щодо об’єктивності та неупередженості таких членів. Наразі їм заявили про відводи. 

Голова ОАСК Павло Вовк

1 вересня ВРП, яка раніше звинувачувала правоохоронців в організації інформаційної кампанії проти судової влади, почала розгляд клопотання генпрокурора про тимчасове відсторонення Вовка, його заступника Євгена Аблова, суддів Ігоря Качура, Володимира Келеберди, Олексія Огурцова та Ігоря Погрібніченка у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності. За даними Центру протидії корупції, засідання ради фактично зробили закритим, адже до будівлі не пустили антикорупційних активістів та не проводять трансляцій. 

“Розповідають байки: мовляв, немає вільних місць і карантинні обмеження. Це незаконно, бо засідання ВРП є відкритим, жоден нормативно-правовий акт ВРП не передбачає обмеження щодо участі в їхніх засіданнях на час карантину. Більше того, у приміщенні ВРП достатньо вільних місць і є окремі зали, де вони транслюють засідання в разі, коли немає достатньо вільних місць у залі засідання”, – розповіли в ЦПК. 

Згодом у ВРП повідомили, що прохання медіа та активістів не є достатньою підставою для відеотрансляції засідання, адже для цього потрібне бажання його учасників.

Нагадаємо, що НАБУ і САП звинуватили голову Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка та його колег у створенні злочинної організації для захоплення державної влади. Вони нібито хотіли встановити контроль над Вищою кваліфікаційною комісією суддів, Вищою радою правосуддя та створювати штучні перешкоди в їхній роботі. Як доказ правоохоронці виклали 45-хвилинне відео із записами розмов, ймовірно, Вовка та його колег. Суддя назвав записи фальсифікацією та розповів, що вважає звинувачення справою рук іноземних агентів. 

Як відомо, Окружний адміністративний суд міста Києва вирішує спори з державою. Активісти вже не перший рік наголошують на тому, що корумпований суд фактично може керувати країною.

Минулого року Павло Вовк став фігурантом так званої вовчої справи, коли НАБУ оприлюднило аудіозапис телефонних розмов, у якому йдеться, що він і деякі судді втручались у діяльність Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККС). Для того щоб уникнути обов’язкового кваліфікаційного оцінювання, їм були потрібні лояльні члени в комісії. Тож за втручання Вовка двох її учасників замінили наперед визначеними переможцями конкурсу за квотою Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової та Державної судової адміністрації.

Питання в активістів викликає й заступник Вовка Євген Аблов. Він відомий тим, що 9 грудня 2013-го прийняв позов від громадянина, якому барикади на Майдані “перешкоджали вільно пересуватися”. Той просив зобов’язати спецпідрозділ “Беркут” припинити правопорушення щодо блокування доріг. Менш ніж за дві години Аблов видав позивачеві ухвалу, якою заборонив “будь-яким особам вчиняти дії щодо блокування будь-яким способом” усіх вулиць, де відбувались акції протесту. Згодом спецпідрозділ “Беркут” та внутрішні війська зробили невдалу спробу штурму Майдану.  

Окрім цього, судді ОАСК відомі тим, що відсторонили від обов’язків в.о. міністра охорони здоров’я Уляну Супрун, заборонивши їй вчиняти будь-які дії як очільниці відомства. У результаті під загрозою опинилося відправлення великої партії життєво необхідних ліків до регіонів. Також суд розглядав позови звільнених унаслідок проведення атестації співробітників поліції Києва та Центрального апарату, зокрема одіозних департаментів протидії наркозлочинності та захисту економіки. За словами самого Вовка, поновлено було близько 90% звільнених поліцейських.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: