НАБУ підозрює шістьох осіб у заволодінні 54 млн грн через схему звернень до ЄСПЛ

Дата: 23 Січня 2020
A+ A- Підписатися

Детективи Національного бюро повідомили про підозру шістьом особам у заволодінні та легалізації понад 54,179 млн грн з Державного бюджету України. Вони, за даними правоохоронців, організували схему з використанням механізму звернення до Європейського суду з прав людини та ввели в оману суд.

Про це повідомили у відомстві. 

Про підозру повідомили колишньому представникові президента в Криму та уповноваженому в справах Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) Борису Бабіну, колишньому першому заступникові міністра юстиції, бенефіціару приватної компанії і трьом особам, наближеним до одного з колишніх депутатів Верховної Ради. За даними журналістів, ідеться про Георгія Лонгвінського.

Слідчі, які проводили розслідування з червня 2017 року, вважають, що з 2012 до 2016 року підозрювані організували схему, в якій використали механізм звернення до ЄСПЛ та ввели суд в оману. У вересні 2013 року представник ТОВ “Золотий Мандарин Ойл”, яке є підконтрольним колишньому депутатові, за його вказівкою звернувся до ЄСПЛ з вимогою домогтися стягнення з держбюджету 54,179 млн грн як заборгованості з боку “Київенерго”.

Керівництво ТОВ не зверталося за виконанням рішення суду до виконавчої служби, не повідомило про це ЄСПЛ та не розповіло про факт того, що раніше компанія поступилася правом вимоги до “Київенерго” на користь іншої компанії, пов’язаної з колишнім парламентарем. Сталось це, за даними НАБУ, за пів року до звернення до суду. 

“У подальшому, як вважає слідство, для супроводу справи в ЄСПЛ колишній народний обранець домовився з керівництвом Міністерства юстиції України, за сприяння якого урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ підготував декларацію про дружнє врегулювання спору, на підставі якої зобов’язався сплатити на користь підконтрольного нардепу “Золотого Мандарину Ойл” 54,179 млн грн із Державного бюджету України. У лютому 2016 року Міністерство юстиції України перерахувало вказану суму коштів”, – розповіли детективи. 

У НАБУ наголосили, що частина підозрюваних уже висловила готовність співпрацювати зі слідством та надати викривальні свідчення щодо обставин вчиненого кримінального правопорушення.

Колишній уповноважений в справах Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) Борис Бабін вже відреагував на повідомлення про підозру. На своїй сторінці у фейсбуку колишній посадовець написав, що дії НАБУ є “найвищим визнанням” його діяльності на посаді. 

“Суїцидальних намірів не маю, виїджати в Крим чи РФ також. Настрій бойовий. Буду вдячний усім за підтримку моєї родини. Смерть російським окупантам!”, – написав він. 

Вельмишановні друзі. Сьогодні САП та НАБУ спробували вручити мені підозру за ст. 191 КК через мою діяльність на посаді…

Gepostet von Borys Babin am Mittwoch, 22. Januar 2020

У своє чергу колишня заступниця міністра юстиції Наталія Бернацька, якій також повідомили про підозру, відкинула звинувачення правоохоронців. 

“Відповідально заявляю, за 5 років на держслужбі робила все можливе, щоб рівень заборгованості за рішеннями ЄСПЛ скоротився. З 2014 року, коли борги перед громадянами та українським бізнесом, які постраждали від свавілля влади сягали 40 мільйонів євро до 2019, коли Україна залишила перше місце у рейтингу країн, що найгірше виконують рішення міжнародного суду. Нашою командою було виконано тисячі рішень та підписано не одну сотню дружніх врегулювань, що за практикою Євросуду зменшує суму справедливої компенсації мінімум удвічі та економить бюджетні кошти для подальших виплат”, – написала вона. 

Друзі, перебуваючи на міжнародному економічному форумі отримала новину, що мені підготували підозру за виконання рішення…

Gepostet von Бернацька Наталія am Donnerstag, 23. Januar 2020

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: