На окупованому Донбасі зафіксовано 203 випадки сексуального насильства, з яких 43 зґвалтування

Дата: 23 Жовтня 2017
A+ A- Підписатися

На окупованих територіях Донецької та Луганської областей, починаючи з квітня 2014 року, виявлено 203 випадки сексуального насильства, зокрема і 43 зґвалтування.

Про це Центру інформації по права людини повідомив заступник міністра юстиції України Денис Чернишов.

За його словами, загалом мобільні бригади виявили 11 019 випадків ґендерно-обумовленого насильства, деякі з них сталися задовго до початку конфлікту.

“Предметом аналізу Управління Верховного комісара ООН з прав людини були лише ті випадки, що сталися після 1 квітня 2014 року, адже саме вони можуть мати певний зв’язок з озброєним конфліктом”, – йдеться у повідомленні Чернишова.

Він додає, що кількість дзвінків на Національну гарячу лінію з протидії насильства ГО “Ла Страда-Україна” у 2016 році збільшилася у чотири рази у порівнянні з 2015 роком. Загалом надійшло 38 547 дзвінків з усіх областей України, 2,5% з яких стосувалися випадків сексуального насильства.

“На жаль, утім національне законодавство щодо боротьби з проявами насильства в Україні є достатньо обмеженим та не відповідає міжнародним стандартам, оскільки не містить в собі чіткого визначення ґендерно-обумовленого або сексуального насильства. Такими є висновки Моніторингової місії ООН, з результатами якої нас ознайомили під час зустрічі з міжнародними консультантами з питань сексуального насильства, які тісно співпрацюють з ООН, на чолі з Хумою Хан, Лі Томпперт та заступником голови Моніторингової місії ООН з прав людини Бенджаміном Моро”, – зазначає Чернишов.

На його думку, першим етапом на шляху до вирішення проблеми сексуального насильства в Україні має стати створення робочої групи, до якої увійдуть національні та міжнародні експерти, представники центральних органів виконавчої влади, народні депутати та представники громадськості.

“Лише спільна робота, на наше спільне переконання з міжнародними колегами, може нанести нищівного удару по проблемі сексуального насильства в Україні”, – підсумував міністр.

Нагадаємо, за даними коаліції громадських організацій “Справедливість заради миру на Донбасі” щонайменше 206 осіб (94 чоловіки і 112 жінок) стали жертвами сексуального насильства на тимчасово окупованих територіях Донбасу.

За словами представниці коаліції Аліни Боднар, були виявлені різні форми сексуального насильства, яких зазнавали потерпілі. Серед них – зґвалтування, примусова проституція, примусова стерилізація, ушкодження статевих органів, примусове оголення, образи, приниження тощо.

З опитаних респондентів 59 повідомили про те, що були жертвами та/або свідками сексуального насильства під час незаконного позбавлення волі.

Щонайменше 94 жінки стали жертвами сексуального насильства в місцях позбавлення волі, створених збройними формуваннями самопроголошених республік.

Водночас, Національна поліція України в Луганській області звітувала, що під час опитування звільнених з полону чоловіків та жінок протягом 2014-2016 років випадків сексуального насильства, вчиненого представниками незаконних збройних формувань, встановлено не було й відомості за вказаними фактами в Єдиному реєстрі досудових розслідувань не реєструвалися.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: