На Михайлівській площі чиновники та правозахисники підписали обітницю з прав людини
Голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер закликала Україну підтримати всі 30 статей Загальної Декларації прав людини, адже люди стикаються з правами із цих статей щодня в повсякденній діяльності.
Про це вона заявила 10 грудня під час відкриття урочистого святкування Міжнародного дня прав людини на Михайловській площі в Києві, повідомляє кореспондентка Центру інформації про права людини.
Святкування ініціювала Моніторингова місія ООН, яка на запрошення уряду з березня 2014 працює в Україні.
“Без досягнення прав людини немає миру. Потрібно, аби всі розуміли важливість для того, щоб досягнути миру в Україні”, – наголосила постійна представниця Програми розвитку ООН в Україні Оснат Лубрані.
Заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця зауважив, що всі 70 років Декларація прав людини була актуальною, але зараз стає ще актуальнішою, адже права людини є першою жертвою будь-якої агресії, особливо військової.
Посол Канади в Україні Роман Ващук закцентував увагу на фразі з першої статті Декларації, яка фігурувала на цьому заході: “We are all born free and equal” (“Всі люди народжуються вільними та рівними”), адже це право для всіх.
Голова правління Центру інформації про права людини Тетяна Печончик у свою чергу зазначила, що для правозахисників в Україні день прав людини відбувається щодня. Адже кожного дня фіксують та документують порушення прав людини як на підконтрольних територіях уряду, так і в Криму та на Донбасі.
Тетяна Печончик додала, що для представників громадянського суспільства дуже важливим є партнерство з органами влади та міжнародними організаціями, які діють в Україні.
За словами Валерії Лутковської з Українського інституту з прав людини, сучасна Україна стикається з викликами в частині прав людини.
“Мрію, аби тут, на Михайлівській площі, через певний час 10 грудня з повною відповідальністю повторили слова: “Я людина, я народжена вільною та рівною, я маю власну гідність і я впевнена, що зможу захистити свої права”, – зі свого боку зазначила голова Українського інституту з прав людини Валерія Лутковська, додавши, що потрібно багато працювати над цим, але висловивши впевненість, що ми це зможемо зробити.
Після церемонії всі учасники заходу підписали обітницю, де обіцяли долучитися до захисту прав людини.
З 12-ї до 16-ї години гості заходу мали можливість поспілкуватися зі спеціалістами ООН з прав людини з Києва, Донецька, Краматорська, Луганська, Маріуполя, Одеси та Харкова про права людини та їхню роботу в Україні, зокрема й у зоні конфлікту.
Окрім цього, були заплановані фотосесії, інтерактивні дискусії та вікторини на тему прав людини. В останній брали участь та отримали подарунки учениці 11-го класу ліцею “Наукова зміна” Вікторія та Марія.
У коментарі кореспондентці Центру інформації з прав людини дівчата розказали, що задумувалися про те, аби в подальшому працювати над правозахистом. Про сам захід школярки дізналися від своїх учителів.
Під час святкування Дня прав людини організатори запросили студентів Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка на зустріч. Моніторингова місія ООН з прав людини презентувала студентам свою діяльність, подискутували на тему прав людини та ролі журналістів у захисті цих прав.