На Донбасі олігархічна влада розклала хмиз, а Росія запалила сірник?

Дата: 16 Січня 2015
A+ A- Підписатися

Росія вміло використала проблеми Донбасу для розпалювання конфлікту.

Про це сьогодні на прес-конференції заявив керівник правозахисної організації “Донецький  Меморіал” Олександр Букалов.

Спираючись на різні дослідження, правозахисник висловив думку, що збройний конфлікт на сході України виник багато в чому через представників владних структур та олігархічну систему. Експлуатація праці і земельних ресурсів в регіоні набула класичних неофеодальних рис. Такі обставини змусили деградували систему державного управління, а також промислову та соціальну структуру.  

“Росія вміло використала проблеми регіону для розпалювання конфлікту. Зокрема, масштаб безробіття, деградована промисловість, тіньова економіка з копанками, системою надексплуатації людей, землі та контрабандою. Якщо додати до цього ще й наших мільярдерів з накраденими статками та постійні масові виїзди на заробітки до РФ – стає зрозумілим, чому цей мафіозний регіон так наполегливо бажав федералізації, чому тут до Москви були більш прямі дороги, ніж до Києва, чому Янукович тут був “рідним батьком” для пролетаріату та чому майже 30% людей в регіоні активно підтримали сепаратистів”, – каже Букалов.

На Донбасі система найманої праці фактично перетворилась у систему рабства, переконаний і Микола Козирєв, керівник Луганського Громадського комітету із захисту конституційних прав та свобод громадян.

Правозахисник вважає, що сформований новий пануючий клас, як у промисловості, так і у сільському господарстві, отримував прибуток не шляхом технологічних інновацій і розвитку в умовах ринкової конкуренці, а за рахунок надмірної експлуатації праці і земельних ресурсів.

Микола Козирєв каже, що у Луганській області у приблизно 700 тис. працівників “годували” 750 тис пенсіонерів. Це означає, що в регіоні основна маса тих, хто ходить на вибори, є бідними і залежними і тому обирають тих, від кого залежать.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: