На Чернігівщині підопічних інтернату змушують лежати на підлозі та погано годують

Дата: 16 Жовтня 2018
A+ A- Підписатися

Підопічні Червоненського психоневрологічного інтернату на Чернігівщині вимушені у вільний час лежати на підлозі або сидіти на стільцях, адже працівники установи не дозволяють робити цього на ліжку.

Про це повідомили монітори офісу Омбудсмана.

За їхніми словами, в установі дотримуються загальних правил утримання: кімнати підопічних обладнані меблями, в кожного є індивідуальний одяг та постільна білизна. Проте монітори виявили й низку порушень.

Наразі в установі проживають 253 чоловіки з розладами психіки, з яких лише 35 дієздатних, а 20 обмежено дієздатних. Опікуном більшості підопічних рішенням суду призначено  директора інтернату, проте 25% пенсії або соціальної допомоги підопічних витрачаються в окремих випадках, коли потрібні додаткові витрати на лікування. Фактично опікун не використовує особисті кошти недієздатних осіб на їхні потреби, вони зберігаються на банківських  рахунках”, – зазначили вони.

Також під час візиту до інтернату експерти з’ясували, що люди там не доїдають:

“П’ятеро працівників харчоблоку щоденно харчуються приготованими для підопічних стравами. Під час перевірки відділення №1 у гороховому супі не було м’яса, тоді як в супі, який зберігався для працівників, м’яса була значна кількість”.

До роботи харчоблоку залучають підопічних, які вимушені працювати в антисанітарних умовах.

“Під час спілкування підопічні скаржилися на погане харчування та просили цигарки”, – зауважили монітори.

Нагадаємо, що нещодавно експерти розповіли, як живуть пацієнти найбільшого в Україні психоневрологічного інтернату.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: