На Чернігівщині минулого року 21 людина постраждала від торгівлі людьми
У Чернігівській області 21 людина (7 жінок і 14 чоловіків) постраждала від торгівлі людьми у 2016 році.
Як передає кореспондент Центру інформації про права людини, такі дані Чернігівського обласного центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді були озвучені сьогодні під час відкриття у Чернігові інсталяції “Грані в кубі”, присвяченій протидії торгівлі людьми.
Водночас, за словами експертів та фахівців, насправді постраждалих в області значно більше.
Інсталяцію “Грані в кубі” встановили у центрі Чернігова – на Алеї героїв. Три інформаційні куби інсталяції відповідають гаслам кампанії “Знай. Розумій. Дій” та надають важливу інформацію про явище торгівлі людьми, знайомлять із реальними історіями постраждалих, порадами щодо безпечного працевлаштування та подорожей за кордон, а також із номерами гарячих ліній із протидії торгівлі людьми.
За словами спеціаліста Програми протидії торгівлі людьми представництва Міжнародної організації міграції (МОМ) в Україні Ірини Мидловець, питання торгівлі людьми є надзвичайно актуальним для України, адже це може статися сьогодні з будь-ким, незалежно від віку, статі, соціального статусу, освіти тощо. Крім того, зниження економічного рівня в Україні, військовий конфлікт на сході виступають додатковими факторами ризику, внаслідок яких люди їдуть на заробітки за кордон або погоджуються на такі умови праці вдома, які б раніше були неприйнятними.
“Це не просто випадки, коли людина вважає, що мені не пощастило – мені не заплатили за роботу чи відібрали паспорт, це випадки торгівлі людьми”, – зазначила Мидловець.
Вона уточнила, що до ситуацій торгівлі людьми належать випадки трудової і сексуальної експлуатації, примусового жебрацтва, сурогатного материнства, вилучення органів, втягнення у злочинну діяльність тощо. Громадська діячка підкреслила, що людям варто володіти достатньою інформацією про торгівлю людьми і не боятися звертатися за допомогою (психологічною, медичною, юридичною), яку надають держава і громадські організації.
Мидловець повідомила, що за оцінками представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні, понад 160 тис. українців постраждали від торгівлі людьми, починаючи з 1991 року.
Вона додала, що на початку 2000-их близько 80% жертв торгівлі людьми – це були жінки, які потрапляли у сексуальну експлуатацію. Зараз ситуація змінилася: частіше йдеться про трудову експлуатацію і її жертвами у 60% випадках стають чоловіки.
У 2016 році представництво МОМ виявило в Україні 1151 особу, яка постраждала від торгівлі людьми з метою трудової та сексуальної експлуатації у 21 країні, у тому числі в Україні, та надали їм допомогу. Російська Федерація залишається основною країною призначення для торгівлі людьми з України (67% усіх зафіксованих випадків), на другому місці – країни ЄС (17%).
У Чернігові тимчасова інсталяція “Грані в кубі”, що покликана привернути увагу до проблеми торгівлі людьми, буде виставлятися з 20 квітня до 4 травня. Потім подорожуватиме іншими містами України, оскільки 2017 рік є роком боротьби з торгівлею людьми.
Національна інформаційна кампанія “Грані в кубі” проводиться представництвом МОМ в Україні у партнерстві з Міністерством соціальної політики України за фінансування Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія та підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). У Чернігові виконавчим партнером проекту є громадська організація “Чернігівський громадський комітет захисту прав людини”.