На Закарпатті військовозобовʼязаний помер від епілептичного нападу дорогою до навчального центру
У Закарпатській області дорогою до навчального центру у військовозобов’язаного стався епілептичний напад і він помер.
Про це повідомили в Закарпатському обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.
Так, військовозобов’язаного транспортували працівники Закарпатського ТЦК та СП, але подія сталась у Львівській області.
Офіцер супроводу надав першу домедичну допомогу військовозобов’язаному, у якого стався напад, та викликав швидку допомогу. Однак медики не встигли.
Обласний військкомат призначив службову перевірку за цим фактом.
“Командування Закарпатського ОТЦК та СП висловлює співчуття рідним та близьким померлого”, – додали в дописі.
Уповноважений Верховної Ради України Дмитро Лубінець зазначив, що померлий військовозобов’язаний, згідно з довідкою ВЛК, був визнаний придатним до військової служби.
Наразі Лубінець відкрив провадження щодо ймовірного порушення прав людини.
“Ця ситуація надалі перебуватиме на моєму особистому контролі. Також мої представники в Закарпатській і Львівській областях працюватимуть, аби дізнатися всі обставини”, — заявив Омбудсман.
Нагадаємо, що подібний інцидент трапився 27 лютого, коли близько 17-ї години непритомного 49-річного мешканця Чортківського району швидка доправила до місцевої лікарні з території ТЦК. У прокуратурі кажуть, що медики діагностували в чоловіка черепно-мозкову травму, але в поліції кажуть, що лікарі діагностували “напад судом, анамнез епілепсія”. Зрештою він помер.
Зʼясувалося, що 25 лютого чоловік прийшов до ТЦ, щоб звірити військово-облікові документи та пройти військово-лікарську комісію, але останнє не зміг зробити “через алкогольну інтоксикацію”, як переконують правоохоронці.
Правоохоронці відкрили провадження за фактом ймовірного перевищення влади чи службових повноважень військовослужбовцями ТЦК та СП у місті Бучач на Тернопільщині.
Згодом, 26 березня, у “Фіолетовий день” – день обізнаності щодо епілепсії, в Україні вийшов довідник “Епілепсія: що необхідно знати”. Він допоможе зрозуміти медичні, психологічні та соціальні аспекти епілепсії, дізнатися факти та шкідливі міфи про хворобу.