На визволеній Херсонщині виявили останки цивільних із переломами черепа
У визволеному від російських окупантів селищі у Херсонській області правоохоронці виявили останки трьох мирних жителів із переломами кісток черепа.
Про це повідомили в Офісі генерального прокурора.
“Прокурори у складі міжвідомчих спеціалізованих слідчо-оперативних груп продовжують фіксувати воєнні злочини військовослужбовців армії РФ відносно цивільного населення на деокупованих територіях Херсонської області. Під час чергового огляду місцевості у селищі міського типу Бериславського району у погребі правоохоронці виявили рештки тіл людей”, – йдеться в повідомленні.
За попередніми даними, знайдені останки належать трьом місцевим жителям, які загинули під час захоплення населеного пункту.
Як зазначають у Генпрокуратурі, під час первинного огляду скелетованих трупів правоохоронці виявили тілесні ушкодження у вигляді переломів кісток черепа.
Останки направлені для проведення комплексу експертиз, зокрема ДНК-експертизи. Правоохоронці вживають заходів зі встановлення обставин, свідків та очевидців скоєння злочину.
Триває досудове розслідування в кримінальному провадженні за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 Кримінального кодексу України).
Нагадаємо, що у деокупованому Бериславському районі Херсонської області тривають слідчо-оперативні заходи з виявлення та документування воєнних злочинів, вчинених військовими РФ. У селищі міського типу Високопілля правоохоронці виявили тіла трьох розстріляних мирних мешканців.
Крім того, у селищі Високопілля на Херсонщині після деокупації правоохоронці ексгумували тіла подружжя, яке російські окупанти розстріляли на подвір’ї власного дому.
Як відомо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- невибіркові обстріли цивільних об’єктів;
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- мародерство;
- примус українських громадян служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортацію до Росії чи на окуповані нею території;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу info@humanrights.org.ua. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення, катування або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: no@humanrights.org.ua.