На тлі санкцій Індія й Туреччина наростили імпорт із Росії – NYT

Дата: 03 Листопада 2022
A+ A- Підписатися

Обсяг імпорту з Росії різко впав після запровадження проти неї санкцій. Утім, певна кількість країн, серед яких Індія, Туреччина і Бразилія, з кінця лютого значно наростили постачання.

Про це повідомляє The New York Times у матеріалі “Як Росія платить за війну”, що містить інфографіки про товарообіг низки країн з країною-агресором. 

Візуалізація торговельних об’ємів низки країн з Росією

Індія збільшила імпорт товарів із Росії на 430%, Туреччина – на 213%, Бразилія – на 166%. Серед європейських країн лідерами російського імпорту стали Бельгія, яка збільшила імпорт на 130%, Іспанія – на 112% та Нідерланди – на 74%, зазначає видання.

Водночас майже всі з вивчених The New York Times країн скоротили постачання товарів до Росії. Виняток склали Туреччина, яка збільшила свій експорт на 113%, і Китай із показником 24%.

Водночас Economic Times із посиланням на дані трекера енергетичних вантажів Vortexa повідомила, що у жовтні Росія стала найбільшим постачальником нафти до Індії, обійшовши традиційно домінуючих постачальників – Саудівську Аравію та Ірак.

Так, у жовтні РФ поставляла до Індії 946 тисяч барелів нафти на добу — це становило 22% від загального імпорту нафти в Індію.

Далі йдуть Ірак (20,5%) та Саудівська Аравія (16%).

Порівняно з вереснем загальний імпорт сирої нафти в жовтні виріс на 5%, а з Росії — на 8%, згідно з даними Vortexa.

При цьому Індія вперше імпортувала більше нафти з Росії морем ніж ЄС: обсяг постачань до Індії був на 34% більшим, ніж до ЄС.

Індія також імпортувала з Росії близько 106 тис. барелів мазуту на день, що є новим максимумом. Найбільшим покупцем російської нафти, що поставляється морем, залишився Китай, який у жовтні ввозив 1 млн барелів нафти на день.

Днями агентство Bloomberg повідомило, що Євросоюз стурбований зростанням постачання побутової техніки до Росії з Вірменії та Казахстану. За даними Європейського статистичного агентства, за перші вісім місяців цього року Вірменія імпортувала з ЄС більше пральних машин, ніж за останні два роки.

Казахстан, як стверджує Євростат, імпортував із ЄС холодильників на суму майже 21,5 мільйона доларів – утричі більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Крім того, і Вірменія, і Казахстан різко збільшили закупівлю електричних молоковідсмоктувачів при зниженні в країнах рівня народжуваності.

Джерела Bloomberg припускають, що деякі компоненти та мікросхеми з побутової техніки можуть бути використані у військових цілях. Це викликає занепокоєння Брюсселя.

Нагадаємо, тоталітарна Російська Федерація під час свого повномасштабного вторгнення в Україну вчиняє геноцид проти українського народу, який супроводжується фільтрацією населеннявоєнними злочинами та злочинами проти людяності.  

Відповідно до звіту проєкту KSE Institute, Росія завдала Україні на понад 127 мільярдів доларів збитків. Зокрема, пошкоджено житлового фонду на 50,5 мільярда доларів. Лише за період з червня по серпень країна-терорист завдала збитків на понад 31 мільярд доларів. 

За даними Головного управління розвідки Міністерства оборони та голови МЗС Росії Сергія Лаврова, Кремль не збирається обмежувати свою військову агресію Сходом і планує повне знищення України.

З 24 лютого до 30 жовтня Управління Верховного комісара ООН з прав людини зафіксувало 16 295 випадків загибелі або поранення цивільних осіб в Україні: 6 430 загиблих і 9 865 поранених. В ООН наголошують, що реальні втрати набагато вищі.

Наслідки російського вторгнення на Сумщині, липень 2022 року

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну змусило 6,5 мільйона людей утекти за кордон. За підрахунками Міжнародної організації з міграції (МОМ), понад 8 мільйонів стали внутрішньо переміщеними особами.

За підрахунками ООН, станом на середину серпня понад 3 мільйони громадян України були вивезені добровільно чи примусово на територію Росії з окупованих територій Сходу та Півдня України.
 
Російські ЗМІ інформують, що станом на 1 серпня кількість переміщених з України до РФ перевищила 3 мільйони. Водночас половина з цього числа – жителі з районів, контрольованих незаконними збройними формуваннями Донеччини та Луганщини, які виїздили також ще до початку війни.
 
Після обстрілів, зокрема Сергіївки на ОдещиніКременчука на ПолтавщиніЧасового Яру, неодноразових застосувань касетних боєприпасів у житлових районах Харкова, бомб, що розлітаються на сотні уламків, спричиняючи смерть та каліцтва цивільних, влада України закликає визнати Росію державою-терористом та виключити з Радбезу ООН.
 
Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джеппар напередодні закликала ООН підтримати створення трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України. Вона наголосила, що якщо за злочини не карають, а винних не притягують до відповідальності, то вони будуть ще більшими. Джеппар переконана, що навіть коли президент РФ Володимир Путін програє свою війну, бізнес із Росією має бути неможливим, доки винних не буде притягнуто до відповідальності за злочини в Україні.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter