На території окупованої Луганщини росіяни ставлять на військовий облік підлітків

Дата: 05 Березня 2023
A+ A- Підписатися

Російські загарбники на окупованих територіях Луганщини терміново ставлять на військовий облік 16-річних підлітків. А також продовжують вручати повістки громадянам старшого віку, які не перебувають, але зобов’язані бути на військовому обліку. 

Про це повідомили в Луганській обласній військовій адміністрації.

Фото: Meta

Вже працюють відповідні комісії з початкової постановки громадян на військовий облік.

До 31 березня їм необхідно розшукати й поставити на облік громадян чоловічої статі 2006 року народження, що мешкають у так званій ЛНР. Тобто тих, кого вже наступного року можна буде кинути на фронт замість кадрової російської армії“, йдеться у повідомленні.

Росіяни продовжують вручати повістки громадянам старшого віку, які не перебувають, але зобов’язані бути на військовому обліку. Вони також проводять активні розшукові заходи осіб, які ухиляються від призову. На підставі запитів із “військкоматів” таких чоловіків затримуватимуть і одразу доставлятимуть в пункти призову.

Віднедавна із п’яти до одного року зменшено мінімальний період, на який укладається перший контракт на проходження військової служби між громадянином іншої держави та МО РФ. Відповідні зміни вже внесені в Росії. Це дозволить скоріше закрити проблемні місця ворога особами з інших країн“, повідомили в ОВА.

Триває примусова паспортизація населення окупованої Луганщини. Нещодавно загарбники ввели обмеження на вільне пересування між населеними пунктами для усіх цивільних громадян, які не мають паспорта громадянина Російської Федерації.

Під дію обмежень, зокрема, потрапили Старобільськ, Рубіжне та Станиця Луганська.

“У Новопскові та Білокуракиному окупанти проводять чергові рейди. У Новопскові взагалі перекрили деякі вулиці”, зазначили в ОВА.

Військові РФ ходять по домівках, перевіряють телефони, наявність чи відсутність паспорта РФ, розпитують про “неблагонадійних родичів” – тих, що служать в ЗСУ або евакуювалися в безпечні регіони України чи країни ЄС.

Нагадаємо, на території окупованої Луганщини у школах російські адміністрації проводять “дні пам’яті” про вбитих під час вторгнення в Україну російських загарбників. 

Українські посадовці кажуть, що на окупованих територіях уваги навчальним закладам почали приділяти більше, наприклад, офіційно дозволили політичну агітацію. 


Коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.

Такими злочинами вважають:

  • невибіркові обстріли цивільних об’єктів;
  • умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
  • викрадення і незаконні арешти цивільних;
  • катування і нелюдське поводження;
  • зґвалтування;
  • мародерство;
  • примус українських громадян служити в збройних силах РФ;
  • використання населення як “живих щитів”;
  • депортацію до Росії чи на окуповані нею території;
  • напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
  • віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
  • використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
  • використання отруйних речовин;
  • напади на релігійні й культурні установи тощо.

Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу info@humanrights.org.ua. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.

Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так і по платні психологічні консультації.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter