На свята в російських колоніях ніхто не приймає та не передає листів від рідних – Цигіпа

Дата: 06 Січня 2025
A+ A- Підписатися

Наприкінці грудня 2024 року активістка та дружина бранця Олена Цигіпа отримала листа від чоловіка Сергія Цигіпи. У ньому він написав, що адміністрація виправної колонії міста Скопіна Рязанської області на новорічні свята не дозволяє писати рідним.

 Про це виданню ZMINA розповіла Олена Цигіпа.

Олена Цигіпа. Фото: Наталія Кравець

За її словами, листа від Сергія вона отримала в Берліні під час адвокаційного туру. У ньому він пише, що йому передали надіслані нею кошти, за які він планує придбати якісь речі та продукти на новорічні свята собі та співкамерникам.

“Він з тугою згадує про свята, адже під час них у колонії ніхто не приймає та не передає листів від рідних. Написав, що в січні йому можна буде передати посилку. Розпитував у мене про наш тур, де були й з ким зустрічалися. І, звичайно, передавав усім рідним та друзям привіт і привітання з прийдешніми святами, – розповідає дружина.

Наприкінці грудня 2024 року Цигіпа разом з колишнім полоненим Олександром Тарасовим, який наразі мешкає за кордоном, організувала другий міжнародний адвокаційний тур. Цього разу родини цивільних, яких Росія незаконно позбавила волі, відвідали Берлін та Гамбург. Усі кейси бранців та виступи спікерів перекладала німецькою та українською Люсьєна Зіновкіна.

Як зазначає активістка, представники організації “Цивільні в полоні” в Бундестазі зустрілися з Кассемом Тахером Салехом (партія зелених) та провели пресконференцію “Права людини в ланцюгах: мирні жителі як заручники російської війни проти України” в House of Democracy and Human Rights.

До цього заходу також приєдналася членкиня палати депутатів Берліна Лілія Усік. Вона наголосила, що увʼязнення невинних цивільних осіб є очевидним порушенням прав людини та міжнародного гуманітарного права. Усік закликала російську владу негайно звільнити всіх українських цивільних полонених і припинити свавільні арешти.

Фото: Цивільні в полоні

Окрім Цигіпи, у заходах також брали участь і рідні інших бранців – Маріо Гарсія Калатаюда, Івана КозловаКостянтина ЗіновкінаВіктора Бондаренка, Сергія СитникаОлександра Запорожця, Вадима Шевченка, Івана Дрозда, Марка Давидова та Олега Шевандіна.

“Ми розповіли про злочини РФ проти цивільного населення на окупованих територіях, порушення міжнародного гуманітарного права, Женевських конвенцій. А також на конкретних історіях намагалися привернути увагу європейської спільноти до долі українських цивільних заручників. Також ми багато говорили про необхідність інформаційного розголосу та розроблення міжнародних механізмів повернення цивільних додому, – зазначила Олена.  

За її словами, міжнародна спільнота закликає чинити тиск на Росію та виступає за звільнення полонених.  

21 грудня 2024 року в центрі Гамбурга “Цивільні в полоні” разом з Vilni de ua провели мирні акції на підтримку прав і свобод українських бранців. Напередодні Різдва та Нового року жінки нагадали європейцям про страждання їхніх близьких і про необхідність докладання максимуму зусиль для їхнього звільнення.

Цигіпа нагадала, що на сьогодні Росія незаконно утримує в неволі тисячі громадян України, винних лише в тому, що не зрадили своєї батьківщини та продовжують у неволі любити свою країну.

У Гамбурзі ми стояли біля новорічного ярмарку, і до нас підходили як німці, так і українці, які змушені були виїхати після 24 лютого. Батьки розповідали дітям про українські міста й казали, що вони українці. Було приємно чути, що дорослі проводили просвітницьку роботу. Наприклад, Vilni de ua щотижня організовує в центрі міста мовчазні акції на підтримку України та стоїть з фотографіями наших розбомблених міст і збирає кошти на допомогу  українцям, – додає вона.

Фото: Цивільні в полоні

Нагадаємо, що Сергія Цигіпу, журналіста і письменника з Нової Каховки, викрали 2022 року за активну проукраїнську позицію та журналістську діяльність. Завдяки його зусиллям у місті був проведений масовий захід громадянської непокори. Цигіпа також активно вів волонтерську діяльність, допомагав людям їжею та ліками. Після його затримання зв’язок з ним перервався, і його рідні деякий час не знали, де він і що з ним. Пізніше з пропагандистського ролика на російському телебаченні вони дізналися, що Цигіпа живий і перебуває в полоні. Потім родина дізналася, що чоловіка утримують у Сімферопольському СІЗО № 2.

6 жовтня 2023 року “Верховний суд республіки Крим” засудив Цигіпу до 13 років ув’язнення в колонії суворого режиму, звинувативши його в “шпигунстві” за статтею 276 КК РФ. Згодом чоловіка етапували до виправної колонії суворого режиму № 3 міста Скопін Рязанської області. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter