Тростянець після визволення від російських окупантів. Джерело: телеграм-канал Дмитра Живицького
За даними слідства, військовослужбовці Збройних сил Росії викрадали та знущалися з мирних жителів Тростянця, порушуючи вимоги Женевської конвенції про захист цивільного населення.
30 березня у місті знайшли два зв’язаних тіла з вогнепальними пораненнями. Загиблими виявились мирні місцеві жителі, про зникнення яких родичі повідомляли за декілька днів до цього.
Охтирська окружна прокуратура здійснює досудове розслідування за фактами порушення законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 438 КК України). Ця стаття передбачає позбавлення волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років або довічне ув’язнення.
Раніше ZMINA повідомляла про те, що у Тростянці, в одному гаражів, знайшли тіло загиблого чоловіка з численними травмами.
Чоловік виявився відомими українським спортсменом Сергієм Проневичем. Він був членом територіальної оборони та, за словами матері, нібито був у розвідувальній групі. Зв’язок з ним вона втратила 12 березня.
Коаліція “
Україна. 5 ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, згвалтування, руйнування і привласнення майна, не викликане військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення в якості “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні і культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу
warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною
пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
Якщо у є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу
tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитись до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити
онлайн-форму.