На Старокримському кладовищі Маріуполя виявили понад 1500 нових могил – ВВС
Супутникові знімки фіксують збільшення могил на кладовищі поблизу Маріуполя. Понад 1500 нових могил було вирито на місці масового поховання на Старокримському кладовищі.
Про це повідомляє ВВС.
Організація “Центр інформаційної стійкості” проаналізувала зображення селища Старий Крим і дійшла висновку, що з часу останнього аналізу зображень у червні там викопали понад 1500 нових могил.
Загалом, за оцінками експертів, з початку повномасштабної війни поблизу Маріуполя викопали понад 4600 могил, хоча точну кількість людей, яких поховано в цьому місці, з’ясувати неможливо.
Свідки в Маріуполі розповіли ЗМІ, що бачили, як російська “влада” витягала тіла з-під завалів зруйнованих будівель у місті протягом останніх місяців і відвозила їх для поховання.
Мешканка Маріуполя Тетяна, яка втратила зв’язок зі своїм сином у той час, коли в місті йшли бойові дії, розповіла ВВС, що в пошуках сина цього літа вона відвідала місце масового поховання у Виноградному під Маріуполем, де налічила понад 800 свіжих могил.
Жінка сфотографувала місце масового поховання на Виноградному. Багато могил на цьому місці позначено маленькими табличками з номерами та статтю, але без імен.
Напередодні повідомлялося, що в тимчасово окупованому Маріуполі побудували нове патологоанатомічне відділення на 7 тисяч квадратних метрів. Маріупольські посадовці кажуть, що це спричинене підвищенням смертності серед містян унаслідок хвороб, зокрема серцевих, водночас самі окупанти визнають – побудували об’єкт для великої кількості тіл, які досі лежать непохованими.
Встановити точну кількість загиблих у Маріуполі людей неможливо досі. За оцінками місцевої влади, станом на травень ішлося про понад два десятки тисяч людей, однак ця оцінка є консервативною. Чимало тіл залишилося під завалами, які росіяни, щоб приховати свої злочини, зносили та зносять досі без ексгумацій.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- невибіркові обстріли цивільних об’єктів;
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- мародерство;
- примус українських громадян служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортацію до Росії чи на окуповані нею території;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу info@humanrights.org.ua. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення, катування або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: no@humanrights.org.ua.