На початок січня 2024 року в українській армії було майже 70 тисяч жінок

Дата: 02 Травня 2024
A+ A- Підписатися

Станом на січень цього року загальна чисельність жінок у Збройних силах України складала 66,9 тисячі осіб, із них 47,2 тисячі – військовослужбовиці.

Про це повідомила заступниця міністра оборони України Наталія Калмикова.

Фото: Генеральний штаб ЗСУ

“Ми продовжуємо реалізовувати політику залучення, розвитку й утримання людського капіталу, важлива складова якої гендерна рівність у військах. Законодавчо ми сьогодні не маємо жодних перешкод. Тепер наше завдання – практично реалізувати ці норми.

Йдеться не тільки про забезпечення жіночою формою та створення побутових умов. Ми сформували політику щодо використання гендерно чутливої мови, запускаємо курси лідерських якостей військовослужбовиць і збільшуємо рівень контролю за порушенням прав військовослужбовиць”, – розповіла посадовиця.

Наталія Калмикова спільно з посолкою Канади у справах жінок, миру та безпеки Жаклін О’Ніл обговорили питання розширення співпраці України й Канади щодо забезпечення принципів гендерної рівності у військах і медичного забезпечення Збройних сил України, зокрема завдяки об’єднанню дипломатичних зусиль.

За словами заступниці міністра оборони України, на керівних посадах перебувають 6,5 тисячі жінок (торік у жовтні це було 5 160 військовослужбовиць), а близько 4 тисяч перебувають на лінії зіткнення.

Нагадаємо, що народні депутати зареєстрували новий законопроєкт №11226, яким пропонують зрівняти в правах на звільнення з військової служби під час війни жінок і чоловіків, які мають дітей до 18 років.

Як пояснила одна з авторок законопроєкту народна депутатка Ірина Фріз, ухвалений Верховною Радою закон про мобілізацію вніс, зокрема, зміну до Закону “Про військовий обов’язок і військову службу”, згідно з якою під час воєнного стану можуть звільнити з військової служби тільки дружину, якщо обоє з подружжя проходять військову службу і мають дитину віком до 18 років.

А в липні 2022 року Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому проєкт Закону України №7464, який передбачає надання рівних можливостей матері й батьку, які є військовослужбовцями, на догляд за дитиною в особливий та воєнний період.

Закон розробили з метою забезпечення рівних можливостей військовослужбовців – матері та батька на догляд за дитиною, а також задля поєднання військової служби із сімейними обов’язками та створення передумов для посилення ролі батька в процесі виховання дітей та розвитку відповідального батьківства в Україні.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter