В окупованій Запорізькій області через недбальство росіян може статися мор риби
Промоїну між Азовським морем та Молочним лиманом повністю закоркувало піском, що ставить під загрозу виживання популяції пеленгаса та інших видів риб, для яких гирло річки Молочна є основним нерестилищем.
Увагу на це звертає Центр журналістських розслідувань.
Про замулення штучного каналу між Молочним лиманом і морем стало відомо 27 липня. Окупаційна адміністрація привезла на місце групу начебто вчених з Росії, загнали техніку й оголосили про початок розчищування, втім результатів донині немає.
Журналісти задля цього висновку дослідили супутникові знімки.
“У липні пропагандисти повідомляли, якщо промоїну не розчистити за місяць, може статися мор риби і є ризик, що загине весь мальок пеленгаса. Популяцію цього промислового виду вдалося відновити лише 2021 року, після комплексних капітальних робіт з будівництва”, – зазначають медійники.
Щодо причин замулення, то журналісти називають недбальство росіян, які не підтримували лиман у належному стані. Водночас росіяни на берегах облаштували свої військові полігони.
За час російської окупації Півдня України в Азовському морі почала зникати унікальна екосистема – острови Великий і Малий Дзендзик та архіпелаг Остапиха в акваторії Бердянської затоки.
Нагадаємо, що через російську агресію українська екологія зазнала збитків на кілька трильйонів гривень. Кореспондентка ZMINA з’ясовувала в Гаазі, як можна домогтися відповідальності за підрив, наприклад, Каховської ГЕС у міжнародних судах.
Фотографія обкладинки: Енциклопедія сучасної України